Hlavní navigace

Dan z nemovitosti

  • (neregistrovaný) 82.113.42.---

    27. 7. 2011 11:31

    Dobrý den,
    pokud člověk vlastní byt v Ostravě, ze kterého platí daň z nemovitosti a nyní koupil další byt v Praze, má se nějak registrovat na FÚ v Praze? Nebo až v lednu 2012 podat daňové přiznání? Musí se podat dvě daňové přiznání - jedno na FU Ostrava a jedno na FU Praha nebo se to uvádí pouze do jednoho?

    Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 7. 2011 14:03

      r (neregistrovaný) 83.208.225.---

      Re: Dan z nemovitosti
      Ano, registrace u pražského FÚ
      Zákon č. 280/2009 Sb., daňový řád:
      § 13 Místní příslušnost
      (2) Je-li předmětem daně nemovitost, je ke správě daní místně příslušný správce daně, v jehož obvodu územní působnosti se nemovitost nachází.
      ................
      Ano, podáte v lednu 2012 jedno přiznání pro Prahu (pokud u OV nedošlo k nějaké změně)
      Zákon č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitostí :
      § 13 Zdaňovací období
      Zdaňovacím obdobím je kalendářní rok. Ke změnám skutečností rozhodných pro daň, které nastanou v p r ů b ě h u zdaňovacího období, se nepřihlíží.
      § 13a Daňové přiznání
      (1) Daňové přiznání je poplatník povinen podat příslušnému správci daně do 31. ledna zdaňovacího období. Daňové přiznání se nepodává, pokud je poplatník podal v některém z předchozích zdaňovacích období ....

    • 27. 7. 2011 14:09

      smilinka (neregistrovaný) 82.113.42.---

      Re: Dan z nemovitosti
      Děkuji za odpověd. Registraci podat ihned anebo se registrací rozumí podání přiznání v lednu?

    • 27. 7. 2011 14:26

      r (neregistrovaný) 83.208.225.---

      Re: Dan z nemovitosti
      >>>Dobrý den,
      >>>pokud člověk vlastní byt v Ostravě, ze kterého platí
      >>>daň z nemovitosti a nyní koupil další byt v Praze, má
      >>>se nějak registrovat na FÚ v Praze? Nebo až v lednu
      >>>2012 podat daňové přiznání? Musí se podat dvě daňové
      >>>přiznání - jedno na FU Ostrava a jedno na FU Praha
      >>>nebo se
      >>>to uvádí pouze do jednoho?
      >>>
      >>Ano, registrace u pražského FÚ
      .........
      pokud ale neplatí:
      § 126
      Registrační povinnost nevzniká
      b) daňovému subjektu, u kterého je předmětem daně pouze nemovitost
      ..........
      § 125

      (1) Daňový subjekt, který obdrží povolení nebo získá oprávnění vykonávat činnost, která je zdrojem příjmů, které jsou předmětem daně, nebo jejíž výsledky jsou předmětem daně, je povinen do 30 dnů podat přihlášku k registraci u příslušného správce daně. Tato lhůta začne běžet následující den po dni účinnosti povolení nebo oprávnění.

      >>Zákon č. 280/2009 Sb., daňový řád:
      >>§ 13 Místní příslušnost
      >>(2) Je-li předmětem daně nemovitost, je ke správě
      >>daní
      >>místně příslušný správce daně, v jehož obvodu územní
      >>působnosti se nemovitost nachází.
      >>................
      >>Ano, podáte v lednu 2012 jedno přiznání pro Prahu
      >>(pokud u OV nedošlo k nějaké změně)
      >>Zákon č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitostí :
      >>§ 13 Zdaňovací období
      >>Zdaňovacím obdobím je kalendářní rok. Ke změnám
      >>skutečností rozhodných pro daň, které nastanou v p r ů
      >>b ě h
      >>u zdaňovacího období, se nepřihlíží.
      >>§ 13a Daňové přiznání
      >>(1) Daňové přiznání je poplatník povinen podat
      >>příslušnému správci daně do 31. ledna zdaňovacího
      >>období.
      >>Daňové přiznání se nepodává, pokud je poplatník podal
      >>v
      >>některém z předchozích zdaňovacích období ....
      >
      >
      >Děkuji za odpověd. Registraci podat ihned anebo se
      >registrací rozumí podání přiznání v lednu?
      Pokud nemáte jiné příjmy jako FO, podáte až v lednu přiznání

    • 27. 7. 2011 19:11

      smilinka (neregistrovaný) 82.113.42.---

      Re: Dan z nemovitosti
      Dobrý den,
      pokud člověk vlastní byt v Ostravě, ze kterého platí
      daň z nemovitosti a nyní koupil další byt v Praze, má
      se nějak registrovat na FÚ v Praze? Nebo až v lednu
      2012 podat daňové přiznání? Musí se podat dvě daňové
      přiznání - jedno na FU Ostrava a jedno na FU Praha
      nebo se
      >>>>to uvádí pouze do jednoho?
      >>>>
      >>>Ano, registrace u pražského FÚ
      >.........
      >pokud ale neplatí:
      >§ 126
      >Registrační povinnost nevzniká
      >b) daňovému subjektu, u kterého je předmětem daně
      >pouze nemovitost
      >..........
      >§ 125
      >
      >(1) Daňový subjekt, který obdrží povolení nebo získá
      >oprávnění vykonávat činnost, která je zdrojem příjmů,
      >které jsou předmětem daně, nebo jejíž výsledky jsou
      >předmětem daně, je povinen do 30 dnů podat přihlášku k
      >registraci u příslušného správce daně. Tato lhůta začne
      >běžet následující den po dni účinnosti povolení nebo
      >oprávnění.
      >
      >>>Zákon č. 280/2009 Sb., daňový řád:
      >>>§ 13 Místní příslušnost
      >>>(2) Je-li předmětem daně nemovitost, je ke správě
      >>>daní
      >>>místně příslušný správce daně, v jehož obvodu územní
      >>>působnosti se nemovitost nachází.
      >>>................
      >>>Ano, podáte v lednu 2012 jedno přiznání pro Prahu
      >>>(pokud u OV nedošlo k nějaké změně)
      >>>Zákon č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitostí :
      >>>§ 13 Zdaňovací období
      >>>Zdaňovacím obdobím je kalendářní rok. Ke změnám
      >>>skutečností rozhodných pro daň, které nastanou v p r
      >>>ů
      >>>b ě h
      >>>u zdaňovacího období, se nepřihlíží.
      >>>§ 13a Daňové přiznání
      >>>(1) Daňové přiznání je poplatník povinen podat
      >>>příslušnému správci daně do 31. ledna zdaňovacího
      >>>období.
      >>>Daňové přiznání se nepodává, pokud je poplatník podal
      >>>v
      >>>některém z předchozích zdaňovacích období ....
      >>
      >>
      >>Děkuji za odpověd. Registraci podat ihned anebo se
      >>registrací rozumí podání přiznání v lednu?
      >Pokud nemáte jiné příjmy jako FO, podáte až v lednu
      >přiznání

      Pouze příjmy ze zaměstnání, takže tedy nemusím podat registraci, ale až přiznání?

    • 28. 7. 2011 12:43

      r (neregistrovaný) 83.208.225.---

      Re: Dan z nemovitosti
      Ano

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).