Hlavní navigace

Dovolená mezi PPM a RD

  • (neregistrovaný) 193.85.33.---

    28. 7. 2011 10:33

    Dobrý den, mohli byste mi prosím někdo poradit, kde najdu definici, o čerpání dovolené mezi PPM a RD? Jestli se vyplácí z posledního průměru v době kdy pracovala nebo jestli se vyplácí z prevděpodobného průměru?

    Děkuji moc M.F.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 7. 2011 14:07

      Kara (neregistrovaný) 83.240.26.---

      Re: dovolená mezi PPM a RD
      Zákoník práce, § 354, 355.
      Jestli čerpá dovolenou mezi mateřskou a rodičovskou nebo jestli čerpá dovolenou jindy je úplně jedno. Dovolená se vždy platí průměrným hodinovým výdělkem, který se vypočítá z výdělků a odpracovaných hodin v předešlém čtvrtletí, pokud je v tomto předešlém čtvrtletí odpracováno aspoń 21 směn. Pokud není, pak se použije průměr pravděpodobný. Jestliže tedy byla na mateřské, určitě v předešlém čtvrtletí nepracovala. Použije se tedy pravděpodobný průměr. Jak ho účetní zjistí, je na ní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).