Hlavní navigace

DPH při prodeji osobního automobilu ?

  • (neregistrovaný) 89.24.45.---

    28. 7. 2011 12:21

    Dobrý den,

    už se tu daná věc řešila, ale s poměrně nejdnoznačným výsledkem...

    Naše firma (plátce DPH) koupila v roce 2010 (tedy po 1.4.2009) osobní auto od NEPLÁTCE dph, který ho koupil jako nové v roce 2006 (tedy před 1.4.2009). Budeme my nyní odvádět dph při prodeji? Já se domnívám, že nejspíš ano, protože přechodná ustanovení (a stejně tak výklad koordinačního výboru - kde MF výslovně hovoření o úpravě závěru ve smyslu tom, aby se osvobození týkalo osobních aut, kde nemohl plátce uplatnit odpočet podle § 75/2) se na danou sitaci nevztahují...

    A jak by vypadala stejná situace při prodeji auta pořízeného stejným způsobem (tedy od NEPLÁTCE) ne v roce 2010, ale v roce 2008?


    Díky za každý názor a praktickou zkušenost

    RL

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 7. 2011 13:01

      isis (neregistrovaný) 89.176.185.---

      Re: DPH při prodeji osobního automobilu
      Dobrý den,
      domnívám se, že osvobození a aplikace přechodných ustanovení se vašeho případu skutečně netýká. Vaše firma si nemohla nárokovat odpočet při koupi ne proto, že to zákon neumožňoval, ale proto, že při koupi automobilu žádná daň prodávajícím uplatněna nebyla a být ani nemohla - nakoupili jste od neplátce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).