Hlavní navigace

Kniha jízd

  • (neregistrovaný)

    29. 7. 2011 1:15

    Prosím o radu. V knize jízd vykazuji všechny služební cesty. Prodávám zboží. Já jezdím ke klientům s nabídkou, spíšu objednávky nebo někde i nic neobjednají ale je potřeba si je hlídat a pravidelně navštevovat. Pak ve firmě naložím objednané zboží a rozvezu je.
    Problém je že mám daňovou kontrolu a finanční úřad mi uznal jenom jízdy s datumem kdy mám vystavenou prodejku a dodání zboží. Neuznali mi ani tankování a z toho DPH musím taky vrátit. Nedají si to vysvětlit, to je nespravedlivé.
    Máte nějakou skušenost s tímto ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 7. 2011 8:06

      jb (neregistrovaný)

      Re: kniha jízd
      Ano, musíte prokázat souvislost s příjmy a to neni jednoduché. Nevím jakým stylem vedete knihu jízd.
      Když u nás nenašli nic jiného, tak se zaměřili na PHM.Účel cesty služebně - automaticky vyškrtnut. Těžko se dohledávalo, ale podařilo se doložit např. podpisy smluv, dokonce se kopírovaly " knihy naštěv" - prošli jsme . Od té doby má naše kniha jízd velmi širokou kolonku na účel cesty. Stejně to proběhlo i u naší "dceřinky" - tam však skončili "doměrkem " 20% PHM.Nemají takového "psa" šéfa.
      zde příklad, starý, ale podobný
      www.porizka.cz/klienti/e-maily/nove_5/priklad.doc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).