Hlavní navigace

Odstupné a hned nástup ke stejnému zaměs

  • (neregistrovaný) 80.188.62.---

    1. 8. 2011 12:57

    Prosím, dostal jsem výpověď pro nadbytečnost, končil jsem 31.7.2011. Dnes mi zaměstnavatel volal, že by mě ale přesto potřeboval, zase na hlavní pracovní poměr. Musí mi i přesto vyplatit odstupné?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 8. 2011 13:10

      s (neregistrovaný) 212.24.139.---

      Re: Odstupné a hned nástup ke stejnému z
      když budete nastupovat na stejnou pozici, tak nemusí.

    • 1. 8. 2011 13:36

      xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: Odstupné a hned nástup ke stejnému z
      Jak jste přišla na to, že se musí jednat o stejnou pozici?
      Zákoník práce § 68
      Bude-li zaměstnanec po skončení pracovního poměru konat práci u dosavadního zaměstnavatele v pracovním poměru nebo na základě dohody o pracovní činnosti před uplynutím doby určené podle počtu násobků průměrných výdělků, z nichž byla odvozena výše odstupného, je povinen tomuto zaměstnavateli vrátit odstupné nebo jeho poměrnou část.

      Nikde tam nic o stejné pozici nevidím. Konat práci, znamená jakoukoliv.

    • 1. 8. 2011 13:41

      koleno (neregistrovaný) 80.188.62.---

      Re: Odstupné a hned nástup ke stejnému z
      Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).