Hlavní navigace

Proplacení dovolené na mateřské

• (neregistrovaný) 90.178.192.---

1. 8. 2011 19:57

Dobrý den, od 5.1.2011 jsem nastoupila na nemocenskou, od 28.2. jsem na MD. Po ukoneční MD budu pobírat PPM a také mi bude zaměstnavatelem proplacena letošní dovolená (20 dnů). Chci se zeptat, jestli mám nárok na proplacení dovolené i v roce 2012. Pokud ano, na kolik dní budu mít nárok. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 8. 2011 20:04

xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

Re: Proplacení dovolené na mateřské
      Máte v tom trošku hokej. Po ukončení MD nebudete asi pobírat PPM (peněžitá pomoc v mateřství a platí se práve v době MD), tak že zkuste napsat přesná data nástupu a konce MD a zda požádáte nebo jste požádala zaměstnavatele o čerpání dovolené po skončení MD, protože proplatit vám ji zaměstnavatel nemůže.

• 1. 8. 2011 20:08

JMr (neregistrovaný) 90.178.192.---

Máte pravdu, špatně jsem to napsala.. Po skončení MD - 31.8.2011 budu pobírat rodičovský příspěvek (žádám o 2 letou variantu čerpání). Účetní od nás z práce mě informovala, že mám nárok na čerpání letošní dovolené a tu tedy vyčerpám po skončení MD...

• 1. 8. 2011 20:13

xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

Ano, pokud si požádáte o čerpání, ne o proplacení dovolené za rok 2011 tak, aby bezprostředně navazovala na konec MD, tak máte nárok na celoroční výměru letošní dovolené. Teprve po vyčerpání dovolené požádáte o čerpání rodičovské dovolené na dobu, jakou si zvolíte, max. do tří let věku dítěte. O rodičovský příspěvek požádáte ihned po skončení MD a budete ho čerpat už souběžmě s čerpáním dovolené.

• 1. 8. 2011 20:58

Kara (neregistrovaný) 80.90.128.---

A já jen odpovím na zbytek Vašeho dotazu - v roce 2012, jestliže budete na rodičovské dovolené, nebudete mít nárok na řádnou dovolenou, protože rodičovská dovolená se narozdíl od mateřské dovolené nepovažuje za dobu odpracovanou.

• 1. 8. 2011 21:59

JMr (neregistrovaný) 90.178.192.---

Děkuji moc za vaše odpovědi :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).