Hlavní navigace

Výpočet mzdy

  • (neregistrovaný)

    2. 8. 2011 11:27

    Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, na zdánlivě blbost ale..... pracuji na zkrácený úvazek 15 hodin týdne za mzdu 6624 Kč (5890 Kč čistého). Muj dotaz je...Kolik musim ZA MĚSÍC odpracovat hodin abych měla nárok na tuto mzdu.... ptám se proto, že...jsem odpracovala za měsíc červen 54 hodin a moje ČM byla něco kolem 4500 Kč.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 8. 2011 12:54

      jarda06 (neregistrovaný)

      Re: Výpočet mzdy
      nevím co chcete vědět,
      ale vychází Vám přes na hodinu kolem 100,-
      co máte sepsaného ve smlouvě??!!!!

    • 2. 8. 2011 13:11

      Petraaaa (neregistrovaný)

      Re: Výpočet mzdy
      No ve smlouvě mám že za 15 hodin týdne mám 6624 Kč měsíčně v hrubým.a zajímalo by mě...kolik musim za měsíc odpracovat hodin abych mela tuto částku.

    • 2. 8. 2011 13:54

      markov (neregistrovaný)

      Re: Výpočet mzdy
      V prvotním dotazu zmiňujete výši čisté mzdy za červen ("něco kolem 4.500"), ale čistá mzda je osobní věcí každého člověka, proto se nemůžeme "napasovat" na ni - nevíme, jaké máte slevy na dani a jaké okolnosti (např. doplatek do MVZ u zdrav. pojištění) výši čisté mzdy ovlivňují. Musíme vycházet z hrubé mzdy.
      Máte stanovenu měsíční mzdu? A těch 15 hodin týdně máte 5 dní po třech hodinách nebo jak to praktikujete? Máte rovnoměrně nebo nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobu? Nastupovala jste od 1.6. nebo později?
      Pokud byste měla stanovený např. plný úvazek 40 hodin týdně a měsíční mzdu např. 15.000, pak v srpnu 2011 byste šla do práce 23 dnů po osmi hodinách a za to byste dostala 15.000 Kč hrubého.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).