Hlavní navigace

Rodičovský příspěvek a návštěva MŠ

• (neregistrovaný) 88.102.129.---

2. 8. 2011 12:20

Dobrý den, prosím o radu, pobírám rodičovský příspěvek do 3 let věku dítěte, od 4/2011 pracuji, dcera navštěvuje MŠ 5 dnů v měsíci a v evidenci MŠ je vedena jako 5-ti denní dítě. Stejné by to mělo být i v měsíci září a do 12.10. 2011 - dosáhne věku 3 let a půjde do MŠ každý den.
    Dle naší ředitelky se v září odesílá nějaký výkaz, na základě, kterého jím KrÚ přidělí úvazky na pedadog. pracovníky a děti vedene coby 5-ti denní jsou MŠ nvýhodné.
    Jde mi o to jestli můžu dceru zavést jako denní dítě(aby učitelkám nějakým způsobem nekrátili úvazky), do MŠ půjde 5x za měsíc září a 5 x do 12.10.2011 a já budu pobírat rodičák.Nebo jestli musí být i dítě evidováno v MŠ jako 5ti denní.
    Nerada bych potom vracela 2 měsíce rodičáku.
    Moc děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 8. 2011 13:23

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

Re: rodičovský příspěvek a návštěva MŠ
      Dle mého názoru pro Vás není vůbec podstatné, jakým způsobem Vaše dítě ve školce evidují a co oni vykáží pro KrÚ. Předpokládám, že Vám ve školce měsíčně potvrzují, že tam dítě nebylo v daném měsíci více než 5 dní, a to je pro váš rodič.příspěvek podstatné.

• 2. 8. 2011 13:28

Petra Kon..... (neregistrovaný) 88.102.129.---

potvrzení od MŠ nedostávám žádné, ptala jsem se na to na sociálce a prý není potřeba na sociálku nějaké potvrzení posílat. Prý od nich na to chodí kontrola a kdyby dcera byla vícekrát tak to zjistí.
      Chtěla bych těď jim ve školce pomoci, když nám taky vyšli vstříc a dceru vzali dříve.
      Takže myslíte, že když dodržíme hranici 5 dní a nechám si pro jistotu vystavit potvrzení o docházce, tak by neměla sociálka nic namítat?

• 2. 8. 2011 14:57

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

nevím,co by mohli namítat, jejich podmínku max. 5 dní v MŠ splníte

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).