Hlavní navigace

Zaměstnavatel je hulvát

• (neregistrovaný) 212.79.105.---

2. 8. 2011 20:37

Majitel firmy, u které pracuji, je neskutečně sprostý, své zaměstnance ponižuje, nedodržuje BOZP, zákoník práce, většina se bojí ozvat (já také) - když podám výpověď, jakou mám šanci, že na ÚP mi uznají jako důvod výpovědi - důvody zvlášť hodné zřetele - urážky (to mi nikdo nedosvědčí), dorovnání výplat "na ruku" také ne, všichni se bojí, najít práci v našem regionu je fakt problém. Prosím, jak dál?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 8. 2011 20:41

yx (neregistrovaný) 78.102.38.---

Re: zaměstnavatel je hulvát
      Nemáte-li žádné důkazy, tak se obávám, že nijak.

• 2. 8. 2011 20:59

matylda (neregistrovaný) 212.79.105.---

A nebude možné použít jako důkaz počet lidí "tam" a zase na ÚP? Jedná se cca 5-6 zaměstnanců, jsou i takoví "na zkoušku" - bez papíru, bez nároku na nic, udělají nejhorší práci a potom už nejsiu zapotřebí.

• 2. 8. 2011 21:56

v.e.n.d.y.

Na UP neuspějete a dostanete nižší podporu.Z vlastní zkušenosti to vím, nepomohl ani argument, že dokud na mě zaměstnavatel bral dotaci z UP, bylo dobře, kyž dotace skončila, donutil mě odejít a vzal dalšího s dotací. A to nejen mě...a to musel UP přeci vidět, ale mají své předpisy a víc je nezajímá.

• 3. 8. 2011 10:39

Kara (neregistrovaný) 83.240.26.---

O dorovná výplat na ruku bych se vůbec nikde nezmiňovala, jestliže to tak děláte, tak v té černotě jedete také, mohla byste s tím mít problémy i Vy. Jestli chcete odejít a nechcete mít sníženou podporu, tak se dohodněte se zaměstnavatelem na změně pracovní smlouvy s tím, že ji budete mít na dobu určitou. A pak pracovní poměr skončí tím smluveným dnem a podpora se snižovat nebude.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).