Hlavní navigace

Pracovní smlouva

  • (neregistrovaný)

    3. 8. 2011 11:00

    Pracovní smlouva: co ve musí být e zákona uvedeno v pracovní smlouvě? Jsou např věci jako délka pracovní doby, úvazek, místo výkonu, dvolené je to povinné?
    Když mám smlouvu na dobu určitou jak často ji mohu prodlužovat? Mám ji vždy každý rok od 1.1. do 31.12. na dobu určitou už hodně let, navauje mi to, mám to jen na dodatky, ale nevím zda je to tak správně.
    Předem děkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 8. 2011 11:07

      Beatata (neregistrovaný)

      Re: pracovní smlouva
      v pracovní smlouvě musí podle zákona být tři věci: druh práce, místo výkonu a den nástupu.
      a pracovní smlouva na dobu určitou se může prodlužovat max po dobou 2 let a je jedno kolikrát, takže v tomhle váš zaměstnavatel určitě porušuje zákoník práce.

    • 3. 8. 2011 11:16

      pracák (neregistrovaný)

      Re: pracovní smlouva
      Tak to musím dát dopořádku, když se změnil jednatel, tak asi bych měla mít nějaký dodatek, nebo může být dál smlouva jak byla?

    • 3. 8. 2011 11:19

      M. (neregistrovaný)

      Re: pracovní smlouva
      Pokud se jinak nic neměnilo, nebude ani jiná smlouva, ale to prodlužování je špatně-mnoho let, jen 2 roky.

    • 3. 8. 2011 12:09

      Kara (neregistrovaný)

      Re: pracovní smlouva
      U smluv na dobu určitou jsou vyjímky, pokud se jedná o sezónní práce nebo o práce zvláštní povahy nebo o zástup za někoho (např. za ženu na rodičovské). Pro tyto případy dvouleté omezení neplatí. Jinak jen 2 roky. Pokud ovšem sám záměstnanec požádá o dobu určitou, i když už jsou 2 roky přesáhnuté, tak lze vyhovět.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).