Hlavní navigace

Prumerny ptal na prazdniny - vypocet

• (neregistrovaný) 88.83.169.---

3. 8. 2011 11:22

Dobry den, zajimalo by me, jak se pocita u ucitele prumerny plat na prazniny. Pracoval jsem minuly skolni rok na 59% uvazek, ale koncem jsem hodne suploval za dlouhodobe nemocnou kolegyni, takze jsem si vydelal penize navic.
    Tedy konkretne moje vyplaty vypadaly takto (zaokrouhleno na stovky):
    - duben - 8500Kc
    - kveten - 11500Kc
    - cerven - 11500Kc
    z techto castek mi tedy vysel aritmeticky prumer priblizne 10500Kc, ale dostal jsem za cervenec 8500Kc a za srpen take 8500Kc.
    Nase pani sekretarka nejprve volala te pani, co dela pro naseho zamestnavatele mzdy a rekla mi, ze se opravdu mzda pocita jako aritm. prumer za posledni 3 mesice, takze jsem cekal, ze mi zbytek penez prijde na konto. Nic se nedelo, tak jsem se na to pani sekretarky znovu zeptal a bylo mi receno, ze ta pani, kt. dela mzdy, pak znovu volala a rekla ji neco v tom smysllu, ze sice pravdu mam, ale ze kdyz nemam plny uvazek, rozpocitala penize na pocet hodin odsuplovanych navic a vychazi tech 8500Kc. Pry jsem si sice vydelal vic penez, ale za vice hodin, takze se to tim zase pokrati, vyrusi..
    Kdyz jsem se snazit dopatrat pravdy u pani, kt. mi takto plat vypocitala, jednala dost arogantne a stejne jsem si nepomohl.
    Da se s tim neco delat? Jak se to tedy pocita?
    Predem dekuji za odpoved.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 8. 2011 11:50

Kara (neregistrovaný) 83.240.26.---

Re: prumerny ptal na prazdniny - vypocet
      nejprve volala te pani, co dela
      >pro naseho zamestnavatele mzdy a rekla mi, ze se
      >opravdu mzda pocita jako aritm. prumer za posledni 3 mesice,
      >takze jsem cekal, ze mi zbytek penez prijde na konto.
      >Nic se nedelo, tak jsem se na to pani sekretarky znovu
      >zeptal a bylo mi receno, ze ta pani, kt. dela mzdy,
      >pak znovu volala a rekla ji neco v tom smysllu, ze sice
      >pravdu mam, ale ze kdyz nemam plny uvazek, rozpocitala
      >penize na pocet hodin odsuplovanych navic a vychazi
      >tech 8500Kc. Pry jsem si sice vydelal vic penez, ale za
      >vice hodin, takze se to tim zase pokrati, vyrusi..
      >Kdyz jsem se snazit dopatrat pravdy u pani, kt. mi
      >takto plat vypocitala, jednala dost arogantne a stejne
      >jsem si nepomohl.
      >Da se s tim neco delat? Jak se to tedy pocita?
      >Predem dekuji za odpoved.

Nevím co myslíte průměrným platem na prázdniny. Předpokládám, že o prázdninách jste čerpal dovolenou, takže se zřejmě ptáte na výpočet peněz za dovolenou, ne?
      Dovolená se vypočítá takto: Nejprve spočítá průměrný hodinový výdělek: Vezme se hrubý plat v předcházejícím čtvrtletí, od něj se odečtou náhrady, které jste v tom předcházejícím čtvrtletí dostal (tzn. dovolená, lékař a jiné překážky). Zbytek se podělí skutečně odpracovanými hodinami v tom čtvrtletí (takže paní má pravdu - více peněz, ale také více hodin). Vyjde průměr na hodinu.
      Tímto hodinovým průměrem se násobí hodiny čerpané dovolené (nebo náhrada za návštěvu u lékaře apod.) v následujícím čtvrtletí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).