Hlavní navigace

Vracení dluhů vs dítě, manželka a hypo.

• (neregistrovaný) 90.182.60.---

3. 8. 2011 16:29

Ahoj jsem pracující chlap, mám roční dítě, asi půl roku hypotéku na barák a chci si vzít přítelkyni... A zajímalo by mě, mimo jiné, jak a kolik se mi z čeho vrátí na daních.. Na dcerku mám litr měsíčně, dostanu ještě něco ročně? Na hypo se něco vrací, a je to po měsících(mám jí od března) tak dostanu zpět to od března(a jak by to bylo u bytu)? A ještě jeden - přítelkyně je na mateřské, nepracuje a chceme se brát v listopadu, dostanu na daních na ní za celej rok a nebo jen za ten měsíc, dva? Nemyslete si, že jsem na prachy, ale chtěl bych udělat rodině radost a splatit nějaké ty dluhy... Děkuji za odpovědi Roušavý

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 8. 2011 17:07

v.e.n.d.y.

Re: Vracení dluhů vs dítě, manželka a hy
      To je otázek:-)) Takže postupně:
      1. na dítě uplatňuejte slevu na dani v zaměstnání, takže tam už nic ročního dalšího nedostanete
      2. Na hypotéku můžete odečíst zaplacené úroky z daní, je jedno, jestli na dům či byt.
      3. Slevu na manželku dostanete jen za měsíce, kdy to skutečně bude manželka, takže 11,12. Podmínkou je, že za celý rok nedosáhla příjmu 68 000,- Kč (nepočítají se sociální dávky).
      Přeji hezký večer

• 4. 8. 2011 9:03

čtvrtek (neregistrovaný) 149.238.193.---

Takže nic moc, lepší bude svatba v lednu :-))

• 4. 8. 2011 9:57

Renáta (neregistrovaný) 109.72.7.---

a já jen dodám, že pokud se budete brát v listopadu, tak sleva jen za prosinec (tedy pokud se nebudete brát 1.11.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).