Hlavní navigace

Sběr

  • (neregistrovaný) 93.153.26.---

    4. 8. 2011 12:03

    Odevzdali jsme železo do sběru. Chtějí po nás vystavit fakturu. Je to klasická faktura s 19% DPH, nebo s tím sběrem to je nějak jinak? díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 8. 2011 12:07

      Lenka R. (neregistrovaný) 90.178.173.---

      Re: sběr
      Fakturujete bez dph, podléhá režimu přenesení daňové povinnosti. Na faktuře je nutné uvést tuto větu: "Plnění je uskutečněno v režimu přenesení daň. povinnosti dle § 92a Zákona o DPH. Odběratel je povinen doplnit a přiznat výši daně."

    • 4. 8. 2011 12:43

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: sběr
      pokud jste plátci daně dáte do ř. 25 bez daně přiznání k dph a
      podáte na finanční úřad zároveň s přiznáním i hlášení o přenesení daňové povinnosti.
      stejnou částku váš příjemce zdaní revers a také podá hlášení na FÚ

    • 5. 8. 2011 8:32

      marko (neregistrovaný) 93.153.26.---

      Re: sběr
      Díky za odpovědi. Celé to je ale pitomina! Zase naše nové zákony se předvádějí - kvůli odevzdaným pár kilům železa tolik práce! Nemáte náhodou Pohodu? Nějak to tam bude třeba jinak zadat, aby to pak zapsalo do správného řadku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).