Hlavní navigace

Opravný daňový doklad

• (neregistrovaný) 90.181.110.---

5. 8. 2011 10:13

Přišel nám opravný daňový doklad na vrácené palety. Nyní jsem znejistila. Vystavení a ZP mají 29.07.2011 - k nám přišel poštou 2.8.2011. Jak je to v tomto případě, kdy mám vrátit státu DPH? Datumem ZP, nebo datumem přijetí jak je to u běžných přijatých faktur? Moc děkuji za názory

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 8. 2011 10:55

Vlad

Re: Opravný daňový doklad
      Obávám se, že v případě dobropisů (ODD) je to trochu jinak (§42 ZDPH). Nárok na odpočet se snižuje dnem vrácení palet, na dobropis se v tomto případě nečeká. Stát chce mít peníze co nejdřív.

• 5. 8. 2011 12:10

Marta N (neregistrovaný) 90.181.110.---

moc děkuji za dpověď, no stát toho chce, ale je to přinejmenším na hlavu postavené, jakým dokladem vrátit DPH a někdy nám neuznají nějakou paletu - třeba že je poškozena ... chjo ty zákony ... :-( . Zákon je zákon tak se s tím poperu a ještě jednou moc děkuji :-)

• 5. 8. 2011 13:53

Alča1 (neregistrovaný) 217.112.161.---

Taky máme s paleta potíže. Na základě interního dokladu, dnem vrácení, vracím státu i DPH. Ale problém máme v tom, že nevím, za jakou cenu mi pošlou dobropis- někdy účtují opotřební. P. Vladimíre, neporadíte jak z toho ven.Díky.

• 5. 8. 2011 17:14

Vlad

Jednoduše. Předpokládejte, že pošlou dobropis v maximální možné výši. Když bude nižší, vyinkasujete si časem peníze zpět. Zákon o DPH toto vůbec neřeší. Ale běda, jestliže byste státu dlužili! Když dluží stát Vám, je to v pořádku.... Podobné je to v případě reklamací. Dopředu nikdy nevíte, jestli Vám vrátí peníze (a vystaví dobropis) nebo zboží v nasledujícím měsíci vymění či opraví. To stát ale opravdu nezajímá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).