Hlavní navigace

Odpočet, sleva na dani - neuplatnění ?

• (neregistrovaný) 79.127.205.---

5. 8. 2011 12:51

Dobrý den, jsem mám dvě zaměstnání od 1.8. s příjmem nad 10.tis u každého zaměstnavatele. Zároveň jsem OSVČ, podávám DP. Můj dotaz spočívá v tom zda musím u jednoho ze zaměstnavatelů uplatnit daň.odečet na osobu 1.970,- od 1.8. či nikoliv. Každá účetní z dané firmy mi říká něco jiného. Jedna tvrdí, že daň.odečet na osobu musím uplatnit u prvního zaměstnavatele a zbytek daň.odečtů si potom uvedu v DP za r.2011 ... ? Druhá účetní tvrdí, že v prohlášení u každého zaměstnavatele uvedu, že daň.odečty neuplatním a vše uvedu až v DP, které budu sám podávat, jelikož mi každý zaměstnavatel dá potvrzení o příjmu. Takže bych u žádného zaměstnavatele neuplatnil slevu na dani. Je někde závazný předpis, abych věděl která účetní má pravdu ? Děkuji za rady, odkazy.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 8. 2011 13:00

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

Re: odpočet, sleva na dani - neuplatnění
      V každém případě smíte mít podepsané prohlášení pouze u jednoho zaměstnavatele, a je zcela na vás, kterého si vyberete. A tam můžete, ale nemusíte uplatnit slevu na dani. Tam,kde nebudete mít podepsané prohlášení, bude do 5000 hr. daněno srážkovou daní a tato se vám už nevrátí, nad 5000 vždy zálohovou - tyto příjmy budete mít na potrvzení o zd.příjmech a budou spadat do daňového přiznání.

• 5. 8. 2011 13:33

vlalet (neregistrovaný) 193.86.243.---

slevu na poplatníka si můžete uplatnit až v daňovém přiznání.

• 5. 8. 2011 13:38

V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

Uplatnění slevy a podpis prohlášení poplatníka daně je Vaše právo, ne povinnost.
      Nemusíte podepisovat ani u jednoho zaměstnavatele.
      Platí jediné - slevu na poplatníka (pokud se ji rozhodnete uplatňovat v průběhu roku) můžete za stejný měsíc uplatnit jen u jednoho zaměstnavatele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).