Hlavní navigace

Osvč mateřská

  • (neregistrovaný) 217.197.152.---

    6. 8. 2011 20:00

    dobrý den, budu brát více peněz, pokud jsem zaměstnaná na HPP a součsně i Osvč a platím si nemocenské?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 8. 2011 20:03

      xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: osvč mateřská
      Pokud splníte podmínky nároku na PPM jak ze zaměstnání tak z podnikání, budete mít nárok na PPM z obou příjmů.

    • 6. 8. 2011 20:07

      vena (neregistrovaný) 217.197.152.---

      Re: osvč mateřská
      mezi prvotní podmínky patří být pojistěná dva roky před nástupem na PPM v HPP, alespon 270 dní a u Osvč 180 dní?

    • 6. 8. 2011 20:12

      xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: osvč mateřská
      Zákon č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění § 32

      2) Podmínkou nároku na peněžitou pomoc v mateřství je účast pojištěnce na pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na peněžitou pomoc v mateřství. Je-li uplatňován nárok na peněžitou pomoc v mateřství z více pojištění, musí být tato podmínka účasti na pojištění splněna v každém z těchto pojištění.
      (3) Podmínkou nároku na peněžitou pomoc v mateřství osoby samostatně výdělečně činné je kromě splnění podmínky účasti na pojištění podle odstavce 2 účast na pojištění jako osoby samostatně výdělečně činné podle po dobu alespoň 180 kalendářních dnů v posledním roce přede dnem počátku podpůrčí doby stanovené podle.

    • 6. 8. 2011 20:23

      vena (neregistrovaný) 217.197.152.---

      Re: osvč mateřská
      takže musím být tedy při HPP 2 roky před nástupem na PPM alespon 270 dní pojistěná a abych měla nárok i na druhou dávku za osvč, tak také 270 dní pojištění za poslední dva roky před nástupem na PPM +těch 180dní. Pokud mi to nevyjde u ubou příjmů, tak mám nárok na jednu PPM a ty dny se sčítají, ale pokud bych čerpala přes osvč, tak musím být min. 180 pojištěná. A prosím Vás, počítá se nem.pojištění i jako spolupracující osoba s manželem?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).