Hlavní navigace

Musí faktura obsahovat jméno příjemce??

  • (neregistrovaný) 88.101.137.---

    8. 8. 2011 19:36

    Dobrý den, vedu DE, plátce DPH, jedná se o to, jestli na fakturu do 10.000,-Kč, kterou vydávám, musím uvést jméno odběratele (jedná se o koncové zákazníky - spotřebitele) nebo stačí jen uvést "koncový zákazník"???

    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 8. 2011 22:53

      v.e.n.d.y.

      Re: musí faktura obsahovat jméno příjemc
      Zákon o DPH, §28
      (4) Zjednodušený daňový doklad musí obsahovat
      a) obchodní firmu nebo jméno a příjmení, popřípadě název, dodatek ke jménu a příjmení nebo názvu, sídlo nebo místo podnikání plátce, který uskutečňuje zdanitelné plnění,
      b) daňové identifikační číslo plátce, který uskutečňuje zdanitelné plnění,
      c) evidenční číslo daňového dokladu,
      d) rozsah a předmět zdanitelného plnění,
      e) datum uskutečnění plnění nebo datum přijetí úplaty, podle toho, který den nastane dříve,
      f) základní nebo sníženou sazbu daně,
      g) částku, kterou plátce získal nebo má získat za uskutečňované zdanitelného plnění celkem.

    • 8. 8. 2011 22:58

      Bouša (neregistrovaný) 88.101.137.---

      Re: musí faktura obsahovat jméno příjemc
      To jsem si přečetl už taky... :-) Tudíž ponaučení??? Předpokládám, že ne, jen bych rád utvrzení...

      A jak určím, co je a není "zjednodušený" daňový doklad...?

    • 8. 8. 2011 23:02

      v.e.n.d.y.

      Re: musí faktura obsahovat jméno příjemc
      Jméno zákazníka, ani jeho další idnetifikační znaky tam být nemusí. A definici Zjednodušeného daňového dokladu máte v § před tím - kopíruji.
      (3) Plátce uskutečňující zdanitelná plnění s úplatou za hotové, prostřednictvím platební karty nebo šekem je povinen na požádání vystavit zjednodušený daňový doklad, a to ihned při uskutečnění zdanitelného plnění nebo přijetí úplaty, pokud k přijetí dojde před uskutečněním zdanitelného plnění. Zjednodušený daňový doklad může plátce vystavit rovněž za služby, které jsou poskytovány prostřednictvím elektronických prostředků a jejich poskytnutí je podmíněno zaplacením a úplata za tyto služby je prováděna bankovním převodem. Zjednodušený daňový doklad je možno vystavit jen tehdy, je-li částka za zdanitelná plnění včetně daně nejvýše 10 000 Kč. Zjednodušený daňový doklad nelze vystavit v případě prodeje zboží, které je předmětem spotřební daně z lihu a tabákových výrobků, za jiné než pevné ceny pro konečného spotřebitele.
      ..tedy za hotové nebo kartou, a do 10 tis.

    • 8. 8. 2011 23:07

      Bouša (neregistrovaný) 88.101.137.---

      Re: musí faktura obsahovat jméno příjemc
      Tak to jsem "přehlídnul"... :-)
      Děkuji mockrát!!!

    • 6. 3. 2014 13:45

      mirkaaaa (neregistrovaný) 88.100.95.---

      Re: musí faktura obsahovat jméno příjemc
      A nebo si stačí vybrat nějaký jednoduchý vzor faktury. Na internetu jich je hromada zdarma. Třeba mě zkontroloval daňový poradce tento ze stránek www.faktura-formular.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).