Hlavní navigace

DPH,par.92, kovový odpad

  • (neregistrovaný) 194.149.106.---

    9. 8. 2011 12:45

    V případě, že výkupna kovu a zákazník jsou měsíční plátci daně, tak já jako příjemce peněz musím doplnit na daňový doklad DPH a zároveň je odvézt i nárokovat. Jak toto počítám, když dostanu Kč 1000,-- za odpad do pokladny. Je těchto Kč 1000,-- základem daně a já spočítám + 20% Kč 200,--? Je to takto správně?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 8. 2011 12:59

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: DPH,par.92, kovový odpad
      prodejce zboží prodá bez daně ř.25, příjemce zdaní 20% ř. 10 a 43,
      oba na finanční podají hlášení o dodání a pořízení zboží dle § 92

    • 9. 8. 2011 13:02

      bdgddddddddddddddd (neregistrovaný) 194.149.106.---

      Re: DPH,par.92, kovový odpad
      Ano, prodejce prodá bez daně, což je těch 1000,-- a tyto mám považovat za základ daně?

    • 9. 8. 2011 13:43

      e (neregistrovaný) 193.165.64.---

      Re: DPH,par.92, kovový odpad
      Ano.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).