Hlavní navigace

¨Zdanění minerální vody

  • (neregistrovaný) 80.78.147.---

    10. 8. 2011 10:27

    Zaměstnanci mají možnost pít v práci minerální vodu, do daňových nákladů podniku nedáváme,
    účtujeme na 528, ale ve mzdě pracovníka nezdaňujeme, dle smlouvy je přidělené určité množtví. Vypijí se asi 2 - 3 1,5l lahve na zaměstnance za týden.
    Máme povinnost zdanit zaměstnanci?
    V § 6 odst p c) se mluví o nealkoholických nápojích,
    o pitné vodě v PET se mluví v § 24 2 j) se muluví
    o chyg. podnímkách, dle ostatních zákonů - pitné vodě. Mzdová účtní by preferovala zdanění. Najdu někde odvolání v zákoně že nemusím.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 8. 2011 10:50

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: ¨Zdanění minerální vody
      podle mě perlivá voda či minerální voda je nealkoholický nápoj a ZDP § 6/9/c) by se mohl uplatnit

      Ještě se podívejte na tyto stránky
      http://www.dashofer.cz/download/pdf/fasb_ukazka.pdf?wa=W

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).