Hlavní navigace

Opravná položka - povinnost nebo právo?

  • (neregistrovaný) 90.179.228.---

    11. 8. 2011 3:13

    V roce 2008 (a následně) nebyla na základě rozhodnutí společníků s.r.o. vytvořena opravná položka k pohledávce za dlužníkem v insolvenci, a to z toho důvodu, aby se firma nedostala do ztráty. Ze zákona o rezervách vyplývá, že společnost opravnou položku vytvořit může, auditor to rozporuje a tvrdí, že se položka navzdory rozhodnutí společníků v roce 2011 vytvořit musí. Společnost vedou k nevytvoření položky závažné důvody, nikomu nezatajuje existenci vysoké pohledávky, své obchodní partnery nepoškozuje, přistoupila ke snižování pohledávky formou daňově neúčinných odpisů a evidenci o pohledávce vede přehledně. Musí akceptovat požadavek auditora a vytvořit na zbylou část pohledávky opravnou položku, když to udělat nechce?

    Za odpověď děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 8. 2011 10:10

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Opravná položka - povinnost nebo prá
      Porušujete § 7 odst. 2) zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).