Hlavní navigace

Starobní důchodce a zprostředkování SS

• (neregistrovaný) 90.183.24.---

11. 8. 2011 14:24

Jsem starobní důchodce a naskytla se mi příležitost pracovat pro stavební spořitelnu, jednalo by se o zprostředkování smluv. Nevím, kolik si jako důchodce mohu přivydělat a co je pro mě výhodnější, jestli si mám vyřídit živnostenský list nebo uzavřít dohodu se stavební spořitelnou.

Děkuji za odpověď.
    JanK

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 8. 2011 15:00

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: starobní důchodce a zprostředkování
      Jako důchodce nemáte žádný omezený příjem ani dobu zaměstnání. Na pojišTování není ŽL, řídí se jiným zákonem. To Vám poradí v pojišťovně nebo s Vámi uzavře dohodu o provedení práce.

• 11. 8. 2011 19:51

JanK (neregistrovaný) 90.183.24.---

V pojišťovně mi dnes dali smlouvu týkající se vykonávaní zprostředkovatelské činnosti podle občanského zákoníku §774 a víc mi k tomu neřekli. Prosím poraďte jestli budu danit za rok 2011 i příjmy, které budou menší než 20 000,- a podle §7 nebo §10.A co soc. poj. a zdravotní, mám platit zálohy, když nemám IČO?

• 12. 8. 2011 10:23

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

POdle § 7. Na § 10 zapomeňte, nebude se jednat o příležitostný příjem.Budete podávat DP pod svým r.č.Zálohy první rok platit nemusíte, až podle výše příjmů za první rok. Nepřesáhne-li daňový základ za r.2011 částku 59.374,- nebudete odvádět SP. ZP odvedete z každé vydělané koruny.

• 12. 8. 2011 12:07

V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

Malé doplnění - první rok nemusíte platit zálohy na pojištění, ale nahlásit se jako OSVČ (vedlejší činnost) na úřady musíte. Na FÚ do 30ti dnů, na OSSZ a zdravotní pojišťovnu do osmi dnů od začátku podnikání.
      Pozor, na OSSZ se nesmíte ani omylem přihlásit k nemocenskému pojištění. Jen k sociálnímu pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).