Hlavní navigace

Dodatečné daň. přiznání k DPH

• (neregistrovaný) 212.80.83.---

12. 8. 2011 11:01

Omlouvám se , ale nevím si rady a ani jsem to nenašla v odpovědích. 5.5 2011 jsem dostal zálohovou faktur a zaúčtovala jsem ji včetně DPH a 26.5.11 jsem zaúčtovala i daňový doklad opětně s DPH. Takže tam mám v DP chybu a po novele nevím co s tím. Prosím o radu, jak můžu tento průšvih napravit. Děkuji. Máří

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 8. 2011 12:10

V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

Re: dodatečné daň. přiznání k DPH
      Interním dokladem opravit chybné zaúčtování DPH u zálohové faktury a podat dodatečné daňové přiznání.

• 15. 8. 2011 8:43

Máří (neregistrovaný) 212.80.83.---

To jsem chtěla udělat, ale kolegyně mi říkala, že po 1.4. se chyby už takhle nedají opravit,jakmile zaúčtuji náklady a uplatním DPH nemám šanci to opravit, jenom když dostanete opravný doklad. A já jsem z toho už úplně zmatená. Omlouvámse, jestli je to tak jasné, že otravuji a děkuji za schovívavost. M

• 15. 8. 2011 10:34

V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

Dvakrát jste si nárokovali odpočet DPH, jste povinni podat dodatečné přiznání k DPH za 05/2011
      Nelze podat dodatečné daňové přiznání na nižší daňovou povinnost / vyšší daňový odpočet (pouze pokud jsou nové skutečnosti). Vy ale budete podávat dodatečné přiznání na zvýšení daňové povinnosti (nebo snížení daňového odpočtu).

• 21. 8. 2011 10:44

Máří (neregistrovaný) 212.80.83.---

Děkuji Vám moc, konečně jsem získala jistotu, přeji pěkný den a ještě jednou děkuji za ochotu. M

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).