Hlavní navigace

Statutární orgán - minimální mzda

  • (neregistrovaný) 88.101.215.---

    13. 8. 2011 9:01

    Dobrý den,
    se statutárním orgánem mám smlouvu o výkonu funkce, z této jim čtvrtletně přísluší odměna 2000tis a z této částky odvádím na ZP.
    Ted mě ZP napadla, že za ně neodvádím 1.080,- z minimální mzdy a chtějí to doplatit.
    Mají pravdu? Vždyť s něma nemám uzavřen pracovní poměr, ale jen smlouvu o výkonu funkce, jinak jsou IČaři.

    Prosím o Váš názor.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 8. 2011 9:43

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.10.---

      Re: Statutární orgán - minimální mzda
      Kolik je tedy odměna 2000 nebo 2 mil.?
      Jste jednatel?

    • 13. 8. 2011 11:15

      AM (neregistrovaný) 88.101.156.---

      Re: Statutární orgán - minimální mzda
      Nikoliv z min. mzdy, ale z minimálního vym. základu pro ZP!
      Od 1.1.2008 již není člen stat.orgánu vyloučen z platby ZP,takže z pohledu ZP je zařazen do kateg. zaměstnanec (§5odst.a):..;za zam-ce se pro účely ZP považuje fyz.osoba,které plynou nebo by měly plynout příjmy ze záv.činnosti nebo funkčních požitků podle zvláštního předpisu - odvolávka na § 6 ZDP). Tzn.povinnost platit ZP alespoň z min. VZ ZP, pokud neodvádí min. pojistné z jiné souběžné činnosti, nebo za něho neplatí ZP stát(důchodce, student, MD, apod.).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).