Hlavní navigace

Nevyčerpaná dovolená před nástuem na MD

• (neregistrovaný) 88.83.248.---

15. 8. 2011 10:12

Dobrý den, v půli měsíce října bych měla nastoupit na MD. Z letošní dovolené jsem si zatím nevyčerpala ani jeden den. Zajímá mě, jestli se mi bude letošní dovolená nějak krátit, když neodpracuji celý rok a co se bude dít dál s touto nevyčerpanou dovolenou. Můžu si ji nechat proplatit ještě před nástupem na MD a tím si tak zvýšit průměr na peněžitou pomoc a nebo si ji musím vybrat až po vyčerpání MD (28 týdnů). Děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 8. 2011 10:20

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Re: Nevyčerpaná dovolená před nástuem na
      Dovolená se může proplatit jen při ukončení pracovního poměru. Letošní dovolená by se vám krátila jen v případě, že budete nemocná víc jak 100 pracovních dnů. Doba na mateřské dovolené se pro tyto účely považuje za dobu odpracovanou. Nejlepší je požádat o čerpání dovolené tak, aby vám navazovala na MD. Potom budete mít nárok i na nekrácenou dovolenou za rok 2012. Pokud byste dovolenou po MD nečerpala, zůstane vám k vybrání po RD, ale to už by byla krácená za dobu na RD.

• 15. 8. 2011 13:10

Martha (neregistrovaný) 213.81.197.---

Přesně tak. MD vám bude končit někdy v dubnu (příp. květnu) 2012, takže pokud si o dovolenou požádáte tak, aby vám bezprostředně navazovala na MD, budete mít nárok na celoroční výměru za rok 2012, plus zbytek dovolené z roku 2011.

• 15. 8. 2011 13:12

Kamil11 (neregistrovaný) 90.176.231.---

Proč?
      Můžete se třeba dohodnout se zaměstnavatelem a vyčerpat dovolenou před nástupem na MD (lepší než se ještě v 7. měs.těhotenství namáhat v práci).

• 15. 8. 2011 13:25

anonymk (neregistrovaný) 46.227.168.---

No vzhledem k tomu, že většina matek je na nemocenské zhruba po uplynutí pár hodin od oplodnění, tak je ta úvaha o čerpání dovolené před MD docela zbytečná. V 7. měsíci pracuje opravdu maličký zlomek nastávajících matek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).