Hlavní navigace

ODD - POHODA

• (neregistrovaný) 213.226.249.---

16. 8. 2011 10:12

Dobrý den,
    mám takový dotaz. Vystavila jsem v pohodě odd v červnu, datum kdy uplatnění DPH den doručení, tedy červenec. ale pohoda mi normálně píše kladné částky na účty 602 a 343. To by přece mělo být s mínusem, ne? teď nevím, zda můžu normálně růčo přidat k částkám - a poslat to znovu a nechat znovu potvrdit s tím, ať předchozí odd skartují.. děkuji za rady

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 8. 2011 10:26

M. (neregistrovaný) 46.13.26.---

Re: ODD - POHODA
      Podívejte se do globálního nastavení, jestli nemáte zaškrtnutou volbu 3. dobropisy vydané a přijaté zaúčtovávat kladně, pokud je zaškrtnuto,tak odškrtnout a uvidíte co to udělá, ať v zaúčtování nebo na ODD.

• 16. 8. 2011 10:31

sarka (neregistrovaný) 213.226.249.---

To mám právě odškrtnuto. Myslím si že je zakopaný pes někde v tom dokladu, protože kdybych přeměnila název z odd na dobropis, tak to bude s mínusem. Jenže to po novele nejde, tak právě nevím, jestli znaménko dodělat růčo fůčo nebo to jde nějak obejít.

• 16. 8. 2011 10:47

M. (neregistrovaný) 46.13.26.---

V tom případě já když se postavím na VF ke které potřebuji vystavit ODD, tak otevřu záznam-v nabídce je vystvit ODD a hned se doplní č.dokl. a částka je mínusem. Musíte udělat ODD z té konkrétní VF ke které se vztahuje a bude s mínusem. Jinak asi musíte doplnit mínus ručně. Pokud vystavujete samostatný ODD bez návaznosti na VF ke které se vztahuje.

• 16. 8. 2011 10:51

sarka (neregistrovaný) 213.226.249.---

jasný, takže doplnit růčo a poslat znovu. každopádně děkuji moc za radu!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).