Hlavní navigace

DPN u DPČ

• (neregistrovaný) 109.72.7.---

16. 8. 2011 10:59

Dobrý den,

prosím o radu, jak je to s náhradou mzdy za DPN u zam-kyně pracující na DPČ v režimu po - pá. Nemoc začala 20.6.2011. V červnu jsem jí proplatila 9 dní (resp. 6 dní - první 3 dny nic) a zbytek náhrady v červenci...nevím, zda platit náhradu i za dny státního svátku, kdy by paní nepracovala a ani by za ně nedostala žádnou náhradu, protože v dohodě nic takového není stanoveno. Platit náhradu tedy za 6 dní nebo 4 dny? Od 11.7. jí platí nemocensko sociálka...Plácám se v tom tak dlouho, že už ani nevím, co je správně...měla jsem to poslat na sociálku o dva dny déle? Fakt nevím...díky za jakoukoliv radu..

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 8. 2011 11:11

jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

Re: DPN u DPČ
      V červenci zaplatíte náhradu za 4 dny. Svátky nebudou placené, protože neměla být mzda. to máte jako u nepravidelné prac.doby. Tam taky platíte náhradu jenom za dny, kdy byla plánovaná směna a zaměstnanci ušla mzda.
      Doufám, že to pochopíte. Prostě, svátky neměly být placené, neušla mzdy, nenáleží náhrada.

• 16. 8. 2011 11:16

jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

Ještě doplním, že na OSSZ jste přílohu poslala správně. OSSZ začne platit nemocenskou od 22 dne nemoci.

• 16. 8. 2011 11:21

Renáta (neregistrovaný) 109.72.7.---

Děkuju vám, chápu to :-)...ale money to nechce pochopit a cpe jí tam pořád 6 dní, ale s tím už si nějak poradím. S nepravidelnou dobou nikoho nemám, tak jsem tápala...ještě jednou děkuji za rychlou odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).