Hlavní navigace

Kolik bude mateřská a na kolik let?

• (neregistrovaný) 62.240.178.---

18. 8. 2011 13:35

Dobrý den, ráda bych se informovala zda vůbec budu mít nárok na mateřskou,případně v jaké výši, na kolik let. V roce 2010 jsem byla zaměstnána 6 měsíců se mzdou 10tisic hrubého, poté jsem byla vedena na ÚP až do ledna 2011. Od února 2011 jsem zaměstnána se mzdou 16 tisíc hrubého, ale od 7.5. jsem nastoupila na nemocenskou, která dosud trvá a skončí k 29.9. Od 30.9. bych měla nastoupit na mateřskou. Předem moc děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 8. 2011 13:55

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Re: Kolik bude mateřská a na kolik let?
      Budete mít nárok na peněžitou pomoc v mateřství, protože budete mít v době nástupu na MD 270 pojištěných dnů. PPM se vyplácí 28 týdnů. Bude se vám počítat z posledního zaměstnání.
      Kalkulačku najdete např. na stránkách MPSV nebo www.vyplata.cz

• 18. 8. 2011 17:08

kristin (neregistrovaný) 62.240.178.---

děkuji, prosím ještě o sdělení do kdy se musí žádat nejpozději potom o rodičkovskou dovolenou a dle čeho se posuzuje zda mám nárok na 2-letou nebo 3-letou variantu?

• 18. 8. 2011 17:49

xy5

po mat. dovol. si můžete u zam-tele požádat o čerpání dovolené a pak si můžete požádat o rodič. dovolenou (volno u zam-tele)
      ze zákona si můžete požádat nejdéle do 3 let dítěte (to záleží na Vaší úvaze)
      ihned po MD si můžete požádat na kontaktním místě o rodič. příspěvek (peníze od státu) - její délku a výši si také můžete zvolit, jen u 2leté varianty je to závislé na Vašem předchozím platě

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).