Hlavní navigace

Oprava sazby daně na vstupu

  • (neregistrovaný) 62.209.192.---

    18. 8. 2011 16:15

    Dodavatel nám fakturoval DPH se sazbou 20 % místo 10 %.
    Na vstupu jsme uplatnili 20% a požádali dodavatele ,ať prověří
    správnost sazby. Nyní uznal chybu a slíbil vystavit opravný daňový doklad.
    Vzhledem k tomu, že jsme si na vstupu uplatnili více, než jsme měli, tak bychom asi neměli čekat na opravný daňový doklad od dodavatele a měli bychom formou dodatečného přiznání daň na vstupu opravit a DPH doplatit? Nebo můžeme zohlednit opravu v rámci řádného daňového přiznání po obdržení opravného dokladu od dodavatele?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 8. 2011 17:19

      kviti75 (neregistrovaný) 212.96.169.---

      Re: Oprava sazby daně na vstupu
      Jedná se o opravu dle §43, musíte podat dodatečné přiznání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).