Hlavní navigace

Jak fakturovat stav.práce a materiál?

  • (neregistrovaný) 94.230.152.---

    18. 8. 2011 17:01

    Dobrý den,

    jsme nová stavební firma sro, plátci DPH.
    Sehnali jsme si zakázku na stavbu garáží. V 8-mi stránkové smlouvě od zájemce je mimo jiné napsáno, že mu budeme vystavovat danový doklad ve snížené sazbě DPH, a zároven chce všechno rozpoložkovat (materiál, dopravu, práci)

    nechápu jak jim mám vystavit celkovou fakturu jen s 10% DPH, když koupený materiál je s 20%, doprava také, klempíři jako subdodavatelé mi také dají fakturu s 20% atd.

    já myslím že jim to rozpoložkuji,
    u materiálu apod. dám 20%DPH,
    fyzická práce 10%, nebo ne ??????

    díky moc za rady, Kamila, díky za případnou komunikaci na toto stavební téma

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 8. 2011 19:50

      Hanka (neregistrovaný) 94.138.104.---

      Re: jak fakturovat stav.práce a materiál
      stavební materiál je zabudovaný v zakázce, zrovna tak doprava a další okolní náklady původně pořízené s 20%. to je v pořádku, že dál stavební práce prodáte se sníženou sazbou - až do té doby, než si nastudujete, jestli garáže splňují podmínky snížené sazby - § 48,48a zákona o DPH

    • 19. 8. 2011 8:55

      Jana V. (neregistrovaný) 193.179.131.---

      Re: jak fakturovat stav.práce a materiál
      Pokud je to nová výstavba garáží, tak musí být stejný vlastník také rodinného nebo bytového domu ke kterému ty garáže budou patřit a tento RD nebo BD musí splňovat podmínky sociálního bydlení! § 48a zákon o DPH. Pak můžete dát 10% jinak ne!

      Pokud byste garáže jen opravovali tak musí být také vlastník stejný jako RD nebo BD ke kterému ty garáže patří, ale nemusí již splňovat podmínky pro sociální bydlení. A můžete uplatnit 10%.

      Také přidáváme k faktuře rozpočet, kde mají vše rozepsáno (co za kolik)

    • 19. 8. 2011 8:58

      Jana V. (neregistrovaný) 193.179.131.---

      Re: jak fakturovat stav.práce a materiál
      Ještě doplním, pokud budete fakturovat s 10% (pokud to splní podmínky), tak musí i vaši subdodavatelé fakturovat s 10%. Pouze pokud nakoupíte materiál (bez práce-montáže), tak dostanete fa s 20%, to je správně.

    • 19. 8. 2011 9:22

      Jana V. (neregistrovaný) 193.179.131.---

      Re: jak fakturovat stav.práce a materiál
      Ještě mě napadlo, že možná ta výstavba garáží z pohledu stavebního zákona bude změna již dokončené stavby (domu) a nemusela by tam být ta podmínka sociálního bydlení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).