Hlavní navigace

DPČ-počítá se do doby pojištění pro PPM

  • (neregistrovaný) 88.83.255.---

    18. 8. 2011 18:23

    Dobrý den, ráda bych si ověřila svou doměnku a získala od Vás radu. Pracovala jsem na DPČ – ZAMĚSTNÁNÍ MALÉHO ROZSAHU. Po celou dobu byl výdělek vyšší než 2000,-kč měsíčně, tím pádem bylo placeno sociální, konkrétně nemocenské, pojištění. Započítává se tato odpracovaná doba do povinných 270 dní za poslední dva roky – pro přidělení PPM? Pokud ano, můžete mi, prosím, říct na co odkázat referentku OSSZ, která neví, zda je tato doba pojištění započitatelná, vzhledem k tomu, že pochází ze zaměstnání malého rozsahu? Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 8. 2011 18:33

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: DPČ-počítá se do doby pojištění pro
      http://www.mpsv.cz/cs/7

      Při výkonu zaměstnání malého rozsahu je zaměstnanec pojištěn jen v těch kalendářních měsících, v nichž dosáhl aspoň příjmu v příslušné rozhodné výši.

    • 18. 8. 2011 18:58

      20012004 (neregistrovaný) 88.83.255.---

      Re: DPČ-počítá se do doby pojištění pro
      Ano, já toto chápu, po celou dobu DPČ, byl výdělek vyšší a pojistné se odvádělo. Problém ovšem je, že referentka neví, jestli může pojistné období ze zaměstnání malého rozsahu započítat. Logické je, žeano ale na co ji odkázat aby to věděla i ona.

    • 18. 8. 2011 19:34

      xJ (neregistrovaný) 213.192.55.---

      Re: DPČ-počítá se do doby pojištění pro
      Co ji třeba odkázat na jejich vlastní stránky?
      http://www.cssz.cz/templates/nejcastejsi-dotazy.aspx?NRMODE=Published&NRNODEGUID=%7b297E2F70-A9FC-4549-95A0-74E5AF560B02%7d&NRORIGINALURL=%2fcz%2finformace%2fnejcastejsi-dotazy%2fnejcastejsi-dotazy-nemocenske-pojisteni%2ehtm&NRCACHEHINT=Guest#1

      Jsem nemocensky pojištěn z dohody o pracovní činnosti?

      Dohoda o pracovní činnosti je vztahem zakládajícím účast
      na nemocenském pojištění, pokud je sjednána na dobu delší než 14 kalendářních dní a sjednaná částka započitatelného příjmu dosahuje částky rozhodného příjmu, kterou je v roce 2011částka 2 000 Kč - viz ust. § 6 odst. 5 zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, v platném znění (dále jen „ZNP“). Je-li u dohody o pracovní činnosti sjednaná částka započitatelného příjmu nižší než rozhodný příjem, tj. 2 000 Kč, anebo příjem nebyl sjednán vůbec, je zaměstnanec pojištěn jen v těch měsících, v nichž dosáhl započitatelného příjmu alespoň 2 000 Kč (§ 7 ZNP). V měsíci, kdy nedosáhl částky příjmu ve výši aspoň 2 000 Kč, není účasten nemocenského pojištění, neodvádí se z jeho příjmu pojistné na sociální zabezpečení a vznikne-li proto v tomto měsíci zaměstnanci dočasná pracovní neschopnost, nemá při této pracovní neschopnosti nárok na nemocenské.

    • 18. 8. 2011 20:11

      20012004 (neregistrovaný) 88.83.255.---

      Re: DPČ-počítá se do doby pojištění pro
      Zítra to zkusím na ní aplikovat, ona pořád opetuje tím, že neví jestli se to počítá, když je to z malého rozsahu. Snad to z tohoto pochopí. Měla s tím dnes jít za vedoucí a zavolat mi na co "přišly" ale nevolala, bohužel.

      Děkuji oběma za odpověď.

    • 19. 8. 2011 10:18

      20012004 (neregistrovaný) 88.83.255.---

      Re: DPČ-počítá se do doby pojištění pro
      Tak vývoj je na mrtvém bodě, čeká na vyjádření vedoucí, zda to může započítat - stále operuje malým rozsahem. Odkázání na jejjich stránky nepomohlo.

    • 19. 8. 2011 10:50

      Lenka21 (neregistrovaný) 88.101.156.---

      Re: DPČ-počítá se do doby pojištění pro
      Určitě tam má někde po ruce ZNP.. jak je výše uvedeno, § 7 ZNP...

    • 19. 8. 2011 11:02

      20012004 (neregistrovaný) 88.83.255.---

      Re: DPČ-počítá se do doby pojištění pro
      Toto všechno jsem jí řekla ale nevím proč se jí nelíbí, že na potvrzení od zaměst. je zaškrtnuto pojištění ze zam. malého rozsahu. Ona sama mi to není schopná vysvětlit taky, proč to zkoumá. Prostě se jí tam nelíbí ta "fajfka". A čeká na vyjádření vedoucí. Ta od včerejška neměla čas. Přemýšlím, jestli zavolat na linku ČSSZ, jestli jsou schopni jí to vysvětlit oni, nebo čekat na vyjádření vedoucí, ptz. žádost je stejně u ní.

    • 19. 8. 2011 11:24

      20012004 (neregistrovaný) 88.83.255.---

      Re: DPČ-počítá se do doby pojištění pro
      >>>>Zítra to zkusím na ní aplikovat, ona pořád opetuje
      >>>>tím, že neví jestli se to počítá, když je to z malého
      >>>>rozsahu. Snad to z tohoto pochopí. Měla s tím dnes
      >>>>jít
      >>>>za
      >>>>vedoucí a zavolat mi na co "přišly" ale nevolala,
      >>>>bohužel.
      >>>>
      >>>>Děkuji oběma za odpověď.
      >>>
      >>>
      >>>Tak vývoj je na mrtvém bodě, čeká na vyjádření
      >>>vedoucí, zda to může započítat - stále operuje malým
      >>>rozsahem. Odkázání na jejjich stránky nepomohlo.
      >>
      >>Určitě tam má někde po ruce ZNP.. jak je výše
      >>uvedeno,
      >>§ 7 ZNP...
      >

      >Toto všechno jsem jí řekla ale nevím proč se jí
      >nelíbí, že na potvrzení od zaměst. je zaškrtnuto pojištění
      >ze zam. malého rozsahu. Ona sama mi to není schopná
      >vysvětlit taky, proč to zkoumá. Prostě se jí tam nelíbí
      >ta "fajfka". A čeká na vyjádření vedoucí. Ta od
      >včerejška neměla čas. Přemýšlím, jestli zavolat na linku
      >ČSSZ, jestli jsou schopni jí to vysvětlit oni, nebo čekat
      >na vyjádření vedoucí, ptz. žádost je stejně u ní.


      Už mám závěr od vedoucí - uznala, že se doba započítává. Uffff

    • 22. 8. 2011 14:24

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: DPČ-počítá se do doby pojištění pro
      Je vedoucí právem :-) Abych pravdu řekla, čekala jsem opačný
      závěr. Pokud se odvádělo, je pojistnou dobou pro zápočet dnů pojištění, totéž bude na ELDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).