Hlavní navigace

Začátek směny pro příplatek

  • (neregistrovaný) 195.39.65.---

    19. 8. 2011 10:21

    Dobrý den,

    prosím podle jakého § náleží zaměstnanci příplatek za svátek nebo práci v sobotu či neděli podle začátku směny? Např. začátek směny pátek 22 hodin a v sobotu je svátek? Náleží příplatek nebo ne? Jelikož směna začala v pátek? Děkuji velice

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 8. 2011 11:42

      KH (neregistrovaný) 195.39.65.---

      § 91
      mohu se na něj odkázat, že záleží na hodině začátku směny, tedy pátek... příplatek za sobotu nenáleží?

    • 22. 8. 2011 13:43

      vf (neregistrovaný) 80.188.162.---

      Re: § 91
      Příplatek za so a ne náleží vždy podle kalendářního dne, tj. od 0:00 do 24:00 h, protože so a ne nemusí být totožná se dnem pracovního klidu. Pro dny pracovního klidu (tj. nepřetržitý odpočinek v týdnu + svátky) lze použít pravidlo, které uvádíte (§ 91 odst. 5), poskytnout příplatek od začátku směny.

    • 22. 8. 2011 13:47

      VH

      Re: § 91
      Nejprve musíte vědět, jak zaměstnavatel definoval týden coby 7 dnů po sobě jdoucích, pak u dnů pracovního klidu je pro odměňování rozhodující začátek první směny v týdnu. Zaměstnavatel může toto trochu nešikovné pravidlo pro účely odměňování vyloučit a dny pracovního klidu posuzovat kalendářně, tj. od 0.00 do 24.00 hodin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).