Hlavní navigace

Odměna v podnikatelsé sféře

 • (neregistrovaný) 93.153.124.---

  22. 8. 2011 10:05

  Dobrý den, prosím o Váš názor, budeme zaměstnancům stanovovat další složku mzdy, jedná se o pouze vždy skupiny lidí, kteří pracují dlouhodobě na různých projektech.

  - předpokládám, že musím uvést do mzdového výměru, mohu tam dát jen termín např. "odměna projektová" a že bližší informace jsou v příslušné směrnici? (Když budu mít více těch projektových skupin a každá bude mít jinou směrnici, za co to dostane).

  A dále, jedna z těch skupin bude mít odměnu sestavenou ze 2 částí, první část ("statická" odměna) za účast v tomto projektu - něměnná částka, vyplácená vždy, bez ohledu na dovolenou, splnění kritérií atd., druhá část je již za splnění kritérií, úkolů (bude se i hodnotit).
  - jedná se automaticky o nárokovou složku mzdy? (I když je tam ta první statická část?)
  Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 8. 2011 13:11

   JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

   Re: Odměna v podnikatelsé sféře
   Premie a odměny jsou nenárokové složky mzdy. Pro jejich poskytování jste stanovili podmínky, na které se ve výměru odvoláváte. Označíte-li složku mzdy, která bude vyplácena bez nějakých kriterií, odměnou nebo hodnocením, vždy bude nenároková. Nároková by byla, pokud by se stala součástí tarifní(základní) mzdy a to nezamýšlíte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).