Hlavní navigace

Žádost o rodič.příspěvek

  • (neregistrovaný)

    24. 8. 2011 14:58

    Jak dlouho zpětně je možno požádat o rodičovský příspěvek, je to 3 měsíce, stejně jako např. u přídavků? Jde prostě jen o to, zda se nic nestane, když po skončení pobírání PPM půjde na úřad žádat o rodičák z nějakého důvodu až po nějaké době.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 8. 2011 15:16

      pája

      Re: Žádost o rodič.příspěvek
      tolik jsem vyčetl na portálu:

      Rodičovský příspěvek náleží i v případech:
      když dítě mladší 3 let navštěvuje jesle nebo obdobné zařízení pro předškolní děti nejvýše 5 kalendářních dnů v měsíci,
      když dítě starší 3 let navštěvuje mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení pro předškolní děti v rozsahu nepřevyšujícím 4 hodiny denně nebo nejvýše 5 kalendářních dnů v měsíci,
      když dítě navštěvuje léčebně rehabilitační zařízení nebo jesle, mateřskou školu nebo obdobné zařízení pro zdravotně postižené předškolní děti v rozsahu nepřevyšujícím 4 hodiny denně,
      když dítě zdravotně postiženého rodiče navštěvuje jesle, mateřskou školu nebo obdobné zařízení pro děti předškolního věku v rozsahu nepřevyšujícím 4 hodiny denně,
      když dítě dlouhodobě zdravotně postižené nebo dlouhodobě těžce zdravotně postižené navštěvuje jesle, mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení pro děti předškolního věku v rozsahu nepřevyšujícím 6 hodin denně nebo plní povinnou školní docházku.

      Nárok na dávku může být uplatněn 3 měsíce zpětně od podání žádosti.

    • 24. 8. 2011 16:31

      Kara (neregistrovaný)

      Re: Žádost o rodič.příspěvek
      Díky, neměla jsem čas pátrat, tak jsem zvolila tuto rychlejší cestu. Ještě jednou dík.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).