Hlavní navigace

Platba faktury - PROSÍM O POMOC

  • (neregistrovaný)

    25. 8. 2011 6:59

    Mám asi hloupou otázku. Pracuji ve firmě, které se moc zrovna nedaří, minulý týden jsem konečně zaplatili všechny faktury, z loňského roku tj. 2010. Ale včera se mi ozvala jedna paní, že faktury, které jsem zaplatil asi v částce cca 80.000,-, byly již zaplaceny ke konci roku našim jednatelem v hotovosti, aniž by mi o tom dal cokoli vědět. Chci se zeptat je nutné podat dodatečné daňové přiznání, kde bude upravena výše závazků nebo mohu tyto pokladní doklady dát do nového roku s tím, že jsem o tom nevěděl, protože se mi opravdu nechce předělávat celá rozvaha a příloha k účetní závěrce...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 8. 2011 8:09

      freyinka (neregistrovaný)

      Re: Platba faktury - PROSÍM O POMOC
      Rekla bych ze vas sef je vul...ale nech te to bejt..nepredelavejte to. Zodpovednost je na sefovi ne na vas a to ze vam nedal info je jeho problem ne vas...Dejte mu to ale pisemne, ze vas informovali ze faktury jsou jiz uhrazene a ze ho timto zadate o doplneni informaci k zavazkum a pohledavkam

    • 25. 8. 2011 10:50

      V. (neregistrovaný)

      Re: Platba faktury - PROSÍM O POMOC
      Poproste účetní z druhé společnosti, aby Vám to dala písemně. Pak udělejte mimořádnou inventuru závazků a pohledávek vůči této společnosti a nechte si od šéfa podepsat, že uvedený závazek zaplatil sám. Přiložte k tomu informaci od druhé společnosti a zaúčtujte (v aktuálním období) jako převzetí závazku jednatelem.
      321/378
      Zdaleka nejste jediná a pokud nemáte povinný účetní audit, tak si v tomto případě práci nepřidělávejte. Pokud máte zpracovanou a od jednatele podepsanou dokladovou inventuru k 31.12.2010, kde je tento závazek uvedený, tak jste z obliga.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).