Hlavní navigace

Faktura přijatá a DUZP

  • (neregistrovaný) 85.207.91.---

    30. 8. 2011 13:44

    Prosím, dostala jsem fakturu kde datum vystavení je 29.8. a datum zd. plnění 5.9.2011. Může to být. Vím, že kdysi platilo, že faktura vystavená před datem zd. plnění není daňový doklad. Změnilo se prosím něco? Můžu si z této faktury odečíst DPH?
    Díky moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 8. 2011 13:45

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Faktura přijatá a DUZP
      dph nárokujete ke dni vašeho fyzického přijetí této faktury

    • 30. 8. 2011 13:58

      xx (neregistrovaný) 81.19.4.---

      Re: Faktura přijatá a DUZP
      no já bych tedy neuplatňovala a žádala bych opravu, viz parag. 26 dph.
      Mela jsem kdysi tento případ a FU nam ho vyhodil....

    • 30. 8. 2011 14:03

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Faktura přijatá a DUZP
      S tím nesouhlasím, nelze nárokovat před zd. plněním u zboží.
      "I když § 26 odst. 1 ZDPH umožňuje, aby plátce daňový doklad vystavil do 15 dnů ode dne uskutečnění plnění nebo přijetí úplaty, jako vhodnější se jeví vystavovat doklady před datem uskutečnění plnění nebo k datu uskutečnění plnění. Doklad vystavený před datem uskutečnění plnění je řádným daňovým dokladem a jeho dřívější vystavení nezpůsobí při dodání zboží problémy ani poskytovateli ani příjemci plnění. Negativní dopad však může mít dřívější vystavení dokladu při poskytnutí služby, neboť dle § 21 odst. 5 písm. a) ZDPH se při poskytnutí služby zdanitelné plnění považuje za uskutečněné dnem jejího poskytnutí nebo dnem vystavení daňového dokladu, co nastane dříve. Vystavením dokladu před samotným poskytnutím služby se tedy „uspíší“ den uskutečnění zdanitelného plnění z pohledu ZDPH.
      celý článek najdete zde
      http://www.du.cz/5/5/trable-s-danovymi-doklady-po-1-4-2011-cid265406/?wa=WWW11E3%20DU&uid=767126&e=40944&odkud=ENDU

    • 30. 8. 2011 14:08

      xx (neregistrovaný) 81.19.4.---

      Re: Faktura přijatá a DUZP
      No ja skutecne mela pripad, kdy jsme meli vystaveni driv nez bylo DUZP a na kontrole dph nam dph doměřili. Byly to asi 200 kc, tak jsme neřešili a doplatili. Tak si od te doby toto hlidam abych neměla dříve vystavene. Ale jdu si přečíst odkaz.
      diky

    • 31. 8. 2011 6:39

      Pájka (neregistrovaný) 85.207.91.---

      Re: Faktura přijatá a DUZP
      Děkuji všem za radu, jdu si prostudovat odkaz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).