Hlavní navigace

Příležitostný příjem - prosím o pomoc

  • (neregistrovaný) 79.170.249.---

    30. 8. 2011 14:30

    Dobrý den,

    máme s kolegou při, příležitostný příjem nad 20 000,-- je nebo není možné rozdělit na manželku - rozdělením bychom se dostali do úrovně, kdy tento příjem je osvobozený. Myslím si, že §10 odst. 2 to zakazuje, tzn. příjem je možné vykázat v přiznání jen u jednoho z manželů a není možné ho dělit. Ale nejsem si jistá. Můj kolega si myslí opak, rozsuďte nás, prosím.

    Jolana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 8. 2011 14:51

      Kara (neregistrovaný) 83.240.26.---

      Re: Příležitostný příjem - prosím o pomo
      Na manželku přece rozdělujete % příjmů a výdajů z Vašeho podnikání jako OSVČ. Příležitostný příjem přece není příjem z podnikání. Takže podle mě ne. Co na to ostatní?

    • 30. 8. 2011 15:28

      xy5

      Re: Příležitostný příjem - prosím o pomo
      ono záleží, čeho se ten příležitostný příjem týká
      pokud budete prodávat např. ovoce ze zahrady, domácí vejce, potom byste mohli rozdělit (kdo ale to přiznává, když prodává po sousedech - že? - tedy, pokud nemá velkosad, drůbežárnu apod.)

    • 30. 8. 2011 20:57

      hybrid (neregistrovaný) 79.170.249.---

      Re: Příležitostný příjem - prosím o pomo
      a pokud má velkosklad, drůbežárnu, tak je to podle §7 jako podnikání, ne? a ne příležitostný příjem...

    • 30. 8. 2011 20:58

      hybrid (neregistrovaný) 79.170.249.---

      Re: Příležitostný příjem - prosím o pomo
      >>>>Dobrý den,
      >>>>
      >>>>máme s kolegou při, příležitostný příjem nad 20
      >>>>000,--
      >>>>je nebo není možné rozdělit na manželku - rozdělením
      >>>>bychom se dostali do úrovně, kdy tento příjem je
      >>>>osvobozený. Myslím si, že §10 odst. 2 to zakazuje,
      >>>>tzn.
      >>>>příjem je možné vykázat v přiznání jen u jednoho z
      >>>>manželů
      >>>>a není možné ho dělit. Ale nejsem si jistá. Můj
      >>>>kolega
      >>>>si myslí opak, rozsuďte nás, prosím.
      >>>>
      >>>>Jolana
      >>>
      >>>Na manželku přece rozdělujete % příjmů a výdajů z
      >>>Vašeho podnikání jako OSVČ. Příležitostný příjem
      >>>přece
      >>>není příjem z podnikání. Takže podle mě ne. Co na to
      >>>ostatní?
      >>
      >>ono záleží, čeho se ten příležitostný příjem týká
      >>pokud budete prodávat např. ovoce ze zahrady, domácí
      >>vejce, potom byste mohli rozdělit (kdo ale to
      >>přiznává,
      >>když prodává po sousedech - že? - tedy, pokud nemá
      >>velkosad, drůbežárnu apod.)
      >
      >a pokud má velkosad, drůbežárnu, tak je to podle §7
      >jako podnikání, ne? a ne příležitostný příjem...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).