Hlavní navigace

Daň z převodu nemovitostí a daň z příjmu

  • (neregistrovaný) 194.149.115.---

    31. 8. 2011 9:35

    Před třemi lety zemřel otec a s bratrem jsme zdědili část nemovitosti. K vyplatě dědického podílu nedošlo, ale nyní budeme každy svoji část prodávat nevlastní matce, která vlastní zbytek nemovitosti. Při podpisu kupní smlouvy obdržíme část peněz, další část po provedení návrhu na vklad do katastru a zbytek po podání přiznání k dani a úhrady daně z převodu nemovitostí. Musíme návrh na vklad do katastru podat každý zvlášť nebo stačí jeden za oba? A jak to bude s přiznáním k dani z převodu-každý zvlášť nebo stačí jedno přiznání? Vyplývají z toho ještě další povinnosti, např. daň z příjmu.. otec byl vlastníkem nemovitosti 25 let, my jsme po vypořádání dědictví, což je od 02/2008.
    Děkuji. JM

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 9. 2011 15:35

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Daň z převodu nemovitostí a daň z př
      Pokud 1 smlouva mezi matkou a oběma nevlast. syny, měl by stačit 1 návrh na vklad (§ 36 a 37/1 vyhl. 26/2007 Sb.). Každý spoluvlastník své daňové přiznání k dani z převodu. Bez daňpovinnosti z příjmů (§ 4/1b ZDP).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).