Hlavní navigace

DPH u kadeřnictví

• (neregistrovaný) 79.98.73.---

31. 8. 2011 15:13

dobrý den,

můžete mi prosím někdo poradit? Jsem kadeřnice, plátce DPH, nyní budu poskytovat kadeřnické služby firmě, která má sídlo v rakousku. fakturu mám prý vystavit na ně. služby budu provádět v čr. jelikož je to můj první případ fakturace do zahraničí, ještě se v tom moc nevyznám. podle par.9 tedy je místem plnění rakousko a já tedy vystavím fakturu bez DPH a DPH odvede tam rakouská firma, když jsou plátci? musím to na tu fakturu nějak napsat? A když bych fakturovala nepodnikateli, soukr. osobě do rakouska, tak vystavím fa s DPH a musím se zaregistrovat v rakousku k dani a odvést dan tam?
    To samé by bylo obráceně, kdyby rakouská firma fakturovala mě, tedy všechny faktury bez DPH a já bych si v účetnictví DPH musela dopočítat a zaplatit tady v ČR?
    S DPH v tuzemsku nemám problém, ale tohle je můj první případ spolupráce se zahraničím, tak si s tím moc nevím rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 8. 2011 19:28

Jana N. (neregistrovaný) 82.114.218.---

Re: DPH u kadeřnictví
      plátci do eu bez daně na ř. 21 a poda souhrnné hlášení,
      neplátci vystavíte s naší daní 20% a odvedete na ř. 1 tady.
      pokud přijmete fakturu bez daně za služby z EU zdaníte tady na ř. 5 a 43 20%

• 1. 9. 2011 11:03

Gábi45 (neregistrovaný) 79.98.73.---

Re: DPH u kadeřnictví
      Děkuji moc za radu. Takže když budu fakturovat já, tak bez DPH a oni odvedou DPH u sebe. to jsem tedy pochopila dobře. Ale nechápu, když tedy oni by fakturovali něco mě, místo plnění by bylo tady, tak nikde neodvedu DPH? Na přiznání bude tedy povinnost i odpočet, tudíž nula od nuly pojde? a když by oni fakturovali mě, ale místo plnění by bylo v rakousku, tak by oni vystavili fakturu bez DPH a já bych jí jako příjemce musela přiznat a zaplatit v rakousku? Fakturaci z mé strany tedy chápu, ale tu opačnou už ne. :(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).