Hlavní navigace

Zboží pořízené v eur zaměstnancem

 • (neregistrovaný) 78.156.40.---

  31. 8. 2011 18:54

  Dobrý den,

  prosím o radu, zaměstnanec pořídil na pracovní cestě pro zaměstnavatele, který obchoduje s obrazy, obraz oceněný v eur. Zaměstnanec nedostal žádnou zálohu na pracovní cestu, veškeré náklady vyúčtoval až po návratu. Předložil rovněž doklady o pořízení tohoto majetku.
  Jak zaúčtovat 032/211 v ocenění - přepočet eur na kč, ke dni vystavení dokladu od prodejce? Není nutné účtovat také v eurech? Stačí v Kč?

  Moc díky, za radu, Zuzka K.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 8. 2011 22:42

   v.e.n.d.y.

   Re: Zboží pořízené v eur zaměstnancem
   To záleží na tom, jakou měnu jste zaměstnanci vyplatila. Pokud jen koruny, pak přepočítejte účtenku kurzem podle Vaší vnitřní směrnice o používání kurzu a to zaměstnanci vyplaťte. Pokud v EUR, musíte vést pokladnu v EUR a účtovat v ní. Ještě mě zarazilo, že píšete o obchodníkovi s obrazy a pak účtujete obraz na 032. To je hmotný majetek, ale obraz určený k obchodování je snad zboží na 132 ne?
   Náklady pracovní cesty (stravné, cestovné a pod.) jste zaměstnanci povinna vyplatit buď v cizí měně, nebo přepočtené kurzem v den nástupu na cestu.

  • 31. 8. 2011 23:17

   Zuza12 (neregistrovaný) 78.156.40.---

   Re: Zboží pořízené v eur zaměstnancem
   Ty obrazy jsem popletla účtujeme B, takže na 504. Vyplácím v Kč, ale ne na zálohu, ale až, když se zaměstnanec vrátí a vyúčtuje. Cestovní náhrady kurzem ke dni nástupu na prac. cestu a u proplacení nákladů vynaložených na zakoupené obrazy kurz ke dni co je na dokladu? Je to tak správně? Díky moc. Z.

  • 1. 9. 2011 23:11

   v.e.n.d.y.

   Re: Zboží pořízené v eur zaměstnancem
   U cestovného nařizuje ZP kurz v den nástupu nebo v den zálohy na služební cestu. Ostatní je na Vaší vnitřní směrnici, jak si určite den kurzu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).