Hlavní navigace

Výpis z banky

  • (neregistrovaný)

    23. 12. 2011 7:02

    Podnikám. Jsem plátce DPH a mám nově založený účet u Fio banky, kde mě nechodí výpis poštou. Účetní ovšem tvrdí, že musím mít výpis zasílaný poštou. Prý to do účetnictví potřebuji a výpisy, které se vytisknu z elektronické podoby přímo z on-line bankovnictví mě jsou na nic.

    Jak to prosím ve skutečnosti je a proč by jinak banky nabízeli zrušení poštovních výpisů za elektronické (třeba jako u KB). Předem děkuji za informaci.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 12. 2011 9:04

      Inkvizitor (neregistrovaný)

      Dobrý den, tištěné výpisy z elektronického bankovnictví jsou zcela rovnocenné s těmi, které posílá banka - vždyť jsou generovány ze stejného datového zdroje. Jde jen o výmysl Vaší účetní - ale ve své praxi se s bazírováním na tradičních, ale již neplatných tezích, setkávám často (někdo např. tvrdošíjně vyžaduje razítko na faktuře - je snad razítko na daňovém dokladu od telefonního operátora) ? Přeji pěkné svátky všem.

    • 27. 12. 2011 16:15

      Rop

      To není tak úplně pravda.

      Finanční úřad v poslední fázi marného boje může chtít originál výpisy ... ovšem to je už opravdu buzerace ....

      To co chce účetní je něco podobného ... změňte účetní ... nejlépe na takovou, která bude mít přístup k vašemu účtu u FIA v režimu prohlížení aby si mohla výpisy stáhnout sama v elektronické podobě a rovnou je zaúčtovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).