Hlavní navigace

Brigádník a DPČ

• (neregistrovaný) 78.80.92.---

1. 9. 2011 12:11

Dobrý den,
    měla bych dotaz ohledně brigádníka. V červenci u nás pracoval na DPP a limit 150 hodin už vyčerpal. Poté u nás pracoval celý srpen, ale dále už u nás nebude pracovat. Nevím, jestli mu mám vystavit dodatečně (netušila jsem, že DPP překročí o tolik hodin) dohodu u pracovní činnosti od začátku do konce srpna, když téměř každý den pracoval 8 hodin, takže by překračoval polovinu stanovené týdenní pracovní doby. Co byste mi poradili?
    A jak to bude s prohlášením poplatníka, které podepsal v červenci k DPP? To už asi slevu na poplatníka u DPČ v srpnu neuuplatní,že?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 9. 2011 12:20

FB (neregistrovaný) 80.188.218.---

Re: Brigádník a DPČ
      Dle mého se prohlášení podepisuje pro jednotlivé zaměstnavatele, takže i kdyby poté u Vás nastoupil třeba na stálo, tak by mu mělo dle mého platit stále to Prohlášení, které má už u Vás podepsáno. A co se týče hodin, tak to už je spíš počet pro klasickou pracovní smlouvu. Pokud se tomu chcete vyhnout, budete muset přiznat jen poloviční počet hodin a zbytek vyřešit se zaměstnancem mimo a především z této částky odvést pojistné. Ale ráda si poslechnu i názory ostatních....

• 1. 9. 2011 12:44

jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

Když v červenci odpracoval limit 150 hod., tak jste měli hned od začátku srpna hledat řešení, co s ním. V září dumat nad tím, co s hodinama za srpen, to je trochu pozdě. Do 8 dnů od přijetí máte povinnost provést u DPČ a PP přihlášky, to budete asi těžko stíhat.

• 1. 9. 2011 12:48

asam (neregistrovaný) 193.85.153.---

S prohlášením souhladím, je podepsané na rok a datum podpisu je zřejmě datum nástupu, takže podepisovat už nemusí a slevu bude mít. Ano, taky myslím, že je jedno, zda bude DPČ nebo HPP. Pokud uzavřete DPČ, vykážete jen poloviční úvazek a zbytek hodin doplatíte v odměně.

• 1. 9. 2011 13:08

PJ (neregistrovaný) 78.80.92.---

Za červenec odpracoval 120 hodin, netušila jsem, že to takhle přešvihne... Tak to nechci dělit v srpnu na DPP a DPČ a necham jenom tu DPČ. Jinak Vám moc děkuju za rady, jste zlatí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).