Hlavní navigace

Exekuce-plat + OSVč

• (neregistrovaný) 109.80.23.---

1. 9. 2011 13:14

Dobrý den,
    mám tu takový problém, jednatel v s.r.o., které je v likvidaci je zaměstnán na pracovněprávní vztah a ještě má OSvč na vedlejší činnost.
    Přišla na něho exekuce na srážky ze mzdy a ostatní příjmy.
    Mzda v s.r.o. se mu zúčtovává,ale bohužel nevyplácí protože není z čeho, tak max. 1 nebo 2x do roka, když nějaké peníze přijdou.
    Tak nejsem schopna odeslat ani srážku - není z čeho.
    Do těch ostatních příjmů se započítávají i příjmy z podnikání???Jak se to bere, když si osobní spotřebu vybírá průběžně několikrát během měsíce. Vůbec si s tím nevím rady. Prosím o pomoc.
    děkuji Jitka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 9. 2011 13:32

... (neregistrovaný) 193.86.121.---

Re: exekuce-plat + OSVč
      Exekuce se vztahuje jen na mzdu a příjmy mzdu nahrazující, jednatelovo osobní podnikání se postihuje jiným způsobem (exekucí jiných pohledávek). Je možné, že exekutor bude neodeslané srážky po s.r.o. vymáhat. Osobní spotřebu jsem nepochopil - to si jednatel od s.r.o půjčuje?

• 1. 9. 2011 13:45

Jitka676 (neregistrovaný) 109.80.23.---

ne ne osobní spotřebu jsem myslela jako příjmy ze živnosti- omlouvám se špatně jsem se vyjádřila - takže příjmy ze živnosti vůbec do toho neplést.
      Jen tedy tu mzdu - ale ani s.r.o. nemá žádné prostředky - nic se tam neděje......jak mám prosím postupovat? děkuji

• 1. 9. 2011 14:23

... (neregistrovaný) 193.86.121.---

To, co píšete sem, napište exekutorovi, včetně toho, že vám jednatel fakturuje. Mmch, četl u vás někdo §136/1 ObchZ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).