Hlavní navigace

Kdy ukončit PP při neschopence ?

  • (neregistrovaný) 90.182.179.---

    2. 9. 2011 13:18

    Zaměstnanec obdržel dne 10.6.2011 výpověď z PP § 52 c) ZP. Od 14.6.2011 do 4.9.2011 má neschopenku. PP by mu měl skončit uplynutím 2měsíční výpovědní doby tj. 31.8.2011. Dotazy:
    1. Když by trval na prodloužení PP za dobu nemoci, které datum by tedy končil ?
    2. Když nebude trvat na prodloužení PP, může s ním být ukončen PP dnem 31.8.2011 a nebo až 4.9.2011, kdy mu skončí prac.neschopnost ?
    Moc děkuji za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 9. 2011 20:53

      atreus

      Re: Kdy ukončit PP při neschopence ?
      § 53 odst. 2 ZP: "Byla-li dána zaměstnanci výpověď před počátkem ochranné doby tak, že by výpovědní doba měla uplynout v ochranné době, ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává; pracovní poměr skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby, ledaže zaměstnanec sdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá."
      ad 1. - ptáte se špatně - zaměstnanec na ničem nemusí trvat! Pokud nic nesdělí, pak se ochranná doba nezapočítává. PP skončí 5. 11. 2011.

      Podrobnější vysvětlení i s příklady viz
      http://www.epravo.cz/top/clanky/prodlouzeni-vypovedni-doby-a-pracovniho-pomeru-z-duvodu-ochranne-doby-typicky-pracovni-neschopnosti-zamestnance-72089.html

      ad 2: 31. 8. 2011

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).