Hlavní navigace

DPH 2010

• (neregistrovaný) 85.207.91.---

2. 9. 2011 13:23

Zdravím a prosím o pomoc.
    Mám problém. V loňském roce jsme nakoupili zboží ve zvláštním režimu (použité zboží), tudíž faktura nešla do DPH. Po dlouhé době jsme zboží prodali přes zprostředkovatele. Jenže to bylo po nějaké době a jelikož žádný jiný takový nákup a prodej ve zvl. režimu nemáme, tak jsem si to neuvědomil a podle kupní smlouvy jsem si z prodejní ceny přes koeficient spočítal DPH a odvedl. Jenže až teď jsem na to přišel, a tudíž jsem měl odvést DPH jenom z rozdílu kupní a prodejní ceny. Takže jsem zbytečně odvedl o 20.000,- víc. Co teď? Udělat dodatečné přiznání k DPH, to by nebyl takový problém, ale jak opravit účetníctví. Měl jsem mít na 6 o 20 tis. víc. Vím že to není hrozná suma a jelikož jsme byli ve ztrátě, tak bych měl jenom o dvacku menší ztrátu. Chtěl jsem se zeptat, jestli to nejde udělat nějak jinak. Ale asi ne, že? Moc díky všem. H

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 9. 2011 15:02

R (neregistrovaný) 217.77.171.---

Re: DPH 2010
      K dodatečnému DPH bych udělal dodatečné příznání k dani z příjmu za rok 2010, protože teď jste zjistil, že vaše ztráta za rok 2010 byla nižší.
      Čili všechny daně opravíte "daňově" dodatečnými přiznáními.
      Účetně: proúčtujete to samozřejmě vše v letošním roce (protože účetnictví roku 2010 je uzavřené, výkazy jste zveřejnil(sbírka listin OR).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).