Hlavní navigace

Student nad 26 lel, OSVČ, jiné příjmy

• (neregistrovaný) 193.85.156.---

2. 9. 2011 13:35

Dobrý den přeji. Prosím Vás o objasnění. Jsem student nad 26 let co soustavně studuje (nyní denní doktorantské studium) a v průběhu roku si přivydělávám na DPČ a z důvodu dalších přivýdělků se po mně požaduje založit si živnost. Jestli si to myslím správně, tak pokud si živnost založím - budu OSVČ s vedlejší činností. Jakým způsobem provedu daň z příjmu za rok 2011, pokud jsem si do první poloviny roku přivydělával na dohodu o provedení činností a druhou polovinu roku už jako OSVČ? V případě, že bych v roce 2012 živnost přerušil, lze opět přivydělávat si na dohodu? Děkuji za vysvětlení a za cenné rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 9. 2011 13:38

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Re: Student nad 26 lel, OSVČ, jiné příjm
      Budeter podávat daňové přiznání a do toho zahrnete i příjem ze závislé činnosti. Dohodu i živnost můžete mít souběžně.

• 2. 9. 2011 15:41

asam (neregistrovaný) 193.85.153.---

jen dodám... zaměstnavatel vám na konci roku vydá potvzení o zdanitelných příjemech

• 2. 9. 2011 18:39

Zdena R (neregistrovaný) 78.102.137.---

... a já dodám, že nebudete OSVČ s vedlejší činností, nýbrž OSVČ hlavní. Je Vám více než 26 let, u zdravotní pojišťovny ani u OSSZ už nebudete mít žádné úlevy. To znamená odvádět pojistné na ZP ve výši 1.670,- Kč/měs a na SP ve výši 1.807,- Kč/měs. a to i v případě, že na pojistné ani nevyděláte. Napřed počítejte a pak se teprve rozhodněte pro živnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).