Hlavní navigace

Podpora v nezaměstnanosti OSVČ

  • (neregistrovaný) 213.226.234.---

    2. 9. 2011 20:30

    Dobrý den,
    Jsem osoba samostatně výdělečně činna (OSVČ)od roku 2010.
    Výše podpory v nezaměstnanosti a podpory při rekvalifikaci u uchazeče o zaměstnání, který naposledy před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání vykonával samostatnou výdělečnou činnost, se stanoví procentní sazbou z posledního vyměřovacího základu v rozhodném období přepočteného na 1 kalendářní měsíc.-to je citace zákona.
    V lednu 2012 se budu registrovat na UP a požádám o výplatu podporu v nezaměstnanosti(podmínky na podporu splnuji).
    Zajímá mě z kterého vyměřovacího základu (za rok 2010,nebo za rok 2011)se bude podpora v nezaměstnanosti počítat?
    Vím z doslechu že pracovnice UP tzv.dávkařka nutila mého známého,aby si hned v lednu podal danové přiznáni a na socialce provedl vyučtování za minulý rok.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 9. 2011 10:35

      Katka2 (neregistrovaný) 82.99.161.---

      Re: Podpora v nezaměstnanosti OSVČ
      Já jsem se registrovala 1.3. a paní se divila, že už mám "nový" přehled, ale vzala to a asi by vzala i starý. Když tam půjdete 2.ledna, těžko po vás můžou chtít, abyste měl DP a přehled odevzdané a vyúčtované.

    • 5. 9. 2011 15:08

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Podpora v nezaměstnanosti OSVČ
      >>Dobrý den,
      >>Jsem osoba samostatně výdělečně činna (OSVČ)od roku
      >>2010.
      >>Výše podpory v nezaměstnanosti a podpory při
      >>rekvalifikaci u uchazeče o zaměstnání, který naposledy
      >>před
      >>zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání vykonával
      >>samostatnou výdělečnou činnost, se stanoví procentní
      >>sazbou z posledního vyměřovacího základu v rozhodném
      >>období přepočteného na 1 kalendářní měsíc.-to je
      >>citace
      >>zákona.
      >>V lednu 2012 se budu registrovat na UP a požádám o
      >>výplatu podporu v nezaměstnanosti(podmínky na podporu
      >>splnuji).
      >>Zajímá mě z kterého vyměřovacího základu (za rok
      >>2010,nebo za rok 2011)se bude podpora v
      >>nezaměstnanosti
      >>počítat?

      Z VZ za rok 2011.

      >>Vím z doslechu že pracovnice UP tzv.dávkařka nutila
      >>mého známého,aby si hned v lednu podal danové přiznáni
      >>a
      >>na socialce provedl vyučtování za minulý rok.
      >Já jsem se registrovala 1.3. a paní se divila, že už
      >mám "nový" přehled, ale vzala to a asi by vzala i
      >starý. Když tam půjdete 2.ledna, těžko po vás můžou chtít,
      >abyste měl DP a přehled odevzdané a vyúčtované.

    • 9. 9. 2011 20:24

      LULIN (neregistrovaný) 213.226.234.---

      Re: Podpora v nezaměstnanosti OSVČ
      Tak jsem si došel na UP a tam mě potvdili,že podporu počítají z vyměřovacího základu za rok 2011.Je to prý v zákonu o zaměstnanosti.Jsem asi blbej,ale já to v těch paragrafech nejsu schopen najít(ZÁKON 435/2004 Sb.)..........................Pomuže mi někdo?

    • 14. 9. 2011 15:46

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Podpora v nezaměstnanosti OSVČ
      Ale vždyť jste to sám v dotazu na začátku citoval.
      §42,odst.2, §50 odst.2.
      Bude to tedy VZ za 2011, jak jsem Vám již psala. Podáte-li v lednu 2012, bude to z posledně podaného - jiný nebudete v té době mít, než za 2010. Jakmila popodáte za 2011, požádáte je o přepočet a doplatek ( ev. snížení :-)podle r.2011.Tento rok bude pro Vás rozhodným obdobím podle zákona 589/92.

    • 15. 9. 2011 11:05

      LULIN (neregistrovaný) 213.226.234.---

      Re: Podpora v nezaměstnanosti OSVČ
      Ale vždyť jste to sám v dotazu na začátku citoval.
      §42,odst.2, §50 odst.2.
      Bude to tedy VZ za 2011, jak jsem Vám již psala. Podáte-li v lednu 2012, bude to z posledně podaného - jiný nebudete v té době mít, než za 2010. Jakmila popodáte za 2011, požádáte je o přepočet a doplatek ( ev. snížení :-)podle r.2011.Tento rok bude pro Vás rozhodným obdobím podle zákona 589/92.

      Paní Jiřino,dobrý den,poslal jsem dotaz na UP-
      Od 1.12.2010-31.5.2011 OSVČ.Od 1.6.2011-cca19.9.2011 PvN (uchazeč o zaměstnání na UP s PvN vypočítanou z vyměřovacího základu za rok 2010) Od cca 20.9.2011-do 21.12.2011 OSVČ. Od cca22.12.2011 PvN-podmínky na podporu splnuji -§ 48 zákona o zaměstnanosti.Zajímá mě z kterého vyměřovacího základu se bude podpora v nezaměstnanosti počítat?
      Odpověd UP
      -1)pokud se znovu zaevidujete na ÚP a požádáte o podporu v nezaměstnanosti ještě letos budete nejspíš přiznán dle § 51 ZoZ
      .2)pokud požádáte o podporu v roce 2012 a doložíte vyměřovací základ za rok 2011,který je poslední v rozhodném období (§ 41), měl byste být přiznán dle § 50 ZoZ.
      UP (vedoucí ref. správních rozhodnutí)si stojí za vyměřovacím základem za rok 2011?Děkuji za odpověd.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).