Hlavní navigace

Garant

  • (neregistrovaný) 83.208.113.---

    5. 9. 2011 8:31

    Prosím o radu. Jsme s.r.o., které má jako doplněk k hl.činnosti hostinskou činnost. (Podáváme kafe popř.nealko a alko, když zákazník čeká než bude obsloužen - neprodáváme jídla). Na hostinskou činnost jsme měli 10let odpovědného zástupce (garanta) na DPČ. Nyní jde zástupce do předčas.důchodu a s námi ruší DPČ. Musíme si sjednat nového odp.zástupce, nebo 10 let garanta stačí?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 9. 2011 9:36

      Věra118 (neregistrovaný) 83.208.113.---

      Re: Garant
      Ano, to mám pročtené. A dle toho jsem došla k závěru, že v pokud v právnické osobě nesplňuje podmínky pro výkon odp. zástupce přímo statutár tak musí mít odpovědného zástupce. (U nás statutár nesplňuje.) A těch 6 let se týká toho zástupce.
      Díky moc pájo.

    • 5. 9. 2011 11:12

      pája

      Re: Garant
      >>>Prosím o radu. Jsme s.r.o., které má jako doplněk k
      >>>hl.činnosti hostinskou činnost. (Podáváme kafe
      >>>popř.nealko a alko, když zákazník čeká než bude
      >>>obsloužen -
      >>>neprodáváme jídla). Na hostinskou činnost jsme měli
      >>>10let
      >>>odpovědného zástupce (garanta) na DPČ. Nyní jde
      >>>zástupce do předčas.důchodu a s námi ruší DPČ. Musíme
      >>>si
      >>>sjednat nového odp.zástupce, nebo 10 let garanta
      >>>stačí?
      >>viz § 11/4 písm. b) ŽZ
      >>odbornou způsob. odp.zást. dle § 22 písm. f)
      >Ano, to mám pročtené. A dle toho jsem došla k závěru,
      >že v pokud v právnické osobě nesplňuje podmínky pro
      >výkon odp. zástupce přímo statutár tak musí mít
      >odpovědného zástupce. (U nás statutár nesplňuje.) A těch 6 let
      >se týká toho zástupce.
      přesně tak
      >Díky moc pájo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).