Hlavní navigace

Vydaná faktura - s jakým datem zaúčtovat

  • (neregistrovaný) 88.101.58.---

    5. 9. 2011 8:45

    jsme s.r.o., nejsme plátci DPH, provádíme školení, 31.8. jsme přijali platbu na školení 3000,-, školení bylo 1.9., faktura vystavena 1.9.. S jakým datem se má účtovat a jaký datum je rozhodný pro určování obratu DPH. Datum přijetí platby nebo datum školení? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 9. 2011 11:06

      Wecernice (neregistrovaný) 83.208.143.---

      Re: Vydaná faktura - s jakým datem zaúčt
      Já abych si nekomplikovala, dala bych datum vystavení faktury 31.8.2011 a do textu napsala, že je to za školení dne 01.09.2011 Nebo jedině snad že by jste vystavila zálohovou fakturu a potom vyúčtovací. A brala bych to do příjmů za 8/2011 pokud bych tedy vystavila tu fakturu jako 31.8.2011.

    • 5. 9. 2011 11:14

      Alex. (neregistrovaný) 88.101.58.---

      Re: Vydaná faktura - s jakým datem zaúčt
      Ale prosím, pokud už je faktura vystavena s datem 1.9., jde to do příjmů za srpen nebo září ( podle přijetí platby nebo poskytnutí služby)

    • 5. 9. 2011 11:26

      Wecernice (neregistrovaný) 83.208.143.---

      Re: Vydaná faktura - s jakým datem zaúčt
      I z hlediska opatrnosti bych to dala do příjmu za 8/2011.

    • 6. 9. 2011 7:23

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Vydaná faktura - s jakým datem zaúčt
      Pro obrat DPH je důležité datum uskutečnění (platby se nesledují).Zahrnete do obratu za září.
      http://www.jakpodnikat.cz/obrat-registrace-platce-dph.php

    • 6. 9. 2011 9:37

      Alex. (neregistrovaný) 88.101.58.---

      Re: Vydaná faktura - s jakým datem zaúčt
      Ale podle citace zákona o DPH- pokud vystavím fakturu 31.8., tak je DUZP taky 31.8. nebo to tak není? - Jedná se o služby.::::
      (5) Při poskytnutí služby se zdanitelné plnění považuje za uskutečněné
      a) dnem jejího poskytnutí nebo dnem vystavení daňového dokladu s výjimkou splátkového nebo platebního kalendáře nebo dokladu na přijatou úplatu, a to tím dnem, který nastane dříve,

    • 6. 9. 2011 10:10

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Vydaná faktura - s jakým datem zaúčt
      Jenže vystavit daňový doklad může jen plátce §26 !!!!
      Jelikož se nejedná o plátce, nemá možnost si "posunout" DUZP k datu vystavení. Zálohy při sledování obratu u neplatců dělají velké problémy- prostě se nezapočítávaji.
      Zde ještě jeden starší článek pro potvrzení
      http://www.i-poradce.cz/SubPages/OtvorDokument/Clanok.aspx?idclanok=81382

    • 6. 9. 2011 11:38

      Alex. (neregistrovaný) 88.101.58.---

      Re: děkuji mocmocmocmoc :-)
      >>>>>>>jsme s.r.o., nejsme plátci DPH, provádíme školení,
      >>>>>>>31.8. jsme přijali platbu na školení 3000,-, školení
      >>>>>>>bylo
      >>>>>>>1.9., faktura vystavena 1.9.. S jakým datem se má
      >>>>>>>účtovat a jaký datum je rozhodný pro určování obratu
      >>>>>>>DPH.
      >>>>>>>Datum přijetí platby nebo datum školení? Děkuji.
      >>>>>>
      >>>>>>
      >>>>>>Já abych si nekomplikovala, dala bych datum vystavení
      >>>>>>faktury 31.8.2011 a do textu napsala, že je to za
      >>>>>>školení dne 01.09.2011 Nebo jedině snad že by jste
      >>>>>>vystavila zálohovou fakturu a potom vyúčtovací. A
      >>>>>>brala bych
      >>>>>>to do příjmů za 8/2011 pokud bych tedy vystavila tu
      >>>>>>fakturu jako 31.8.2011.
      >>>>>Ale prosím, pokud už je faktura vystavena s datem
      >>>>>1.9., jde to do příjmů za srpen nebo září ( podle
      >>>>>přijetí
      >>>>>platby nebo poskytnutí služby)
      >>>>I z hlediska opatrnosti bych to dala do příjmu za
      >>>>8/2011.
      >>>Pro obrat DPH je důležité datum uskutečnění (platby
      >>>se
      >>>nesledují).Zahrnete do
      >>>obratu
      >>>za
      >>>září.
      >>>http://www.jakpodnikat.cz/obrat-registrace-platce-dph.php
      >>Ale podle citace zákona o DPH- pokud vystavím fakturu
      >>31.8., tak je DUZP taky 31.8. nebo to tak není? -
      >>Jedná se o služby.::::
      >>(5) Při poskytnutí služby se zdanitelné plnění
      >>považuje za uskutečněné
      >>a) dnem jejího poskytnutí nebo dnem vystavení
      >>daňového
      >>dokladu s výjimkou splátkového nebo platebního
      >>kalendáře nebo dokladu na přijatou úplatu, a to tím
      >>dnem,
      >>který nastane dříve,
      >Jenže vystavit daňový doklad může jen plátce §26 !!!!
      >Jelikož se nejedná o plátce, nemá možnost si
      >"posunout" DUZP k datu vystavení. Zálohy při sledování obratu u
      >neplatců dělají velké problémy- prostě se
      >nezapočítávaji.
      >Zde ještě jeden starší článek pro
      >potvrzení
      >http://www.i-poradce.cz/SubPages/OtvorDokument/Clanok.aspx?idclanok=81382

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).