Hlavní navigace

Exekuce a penzijko-prosím Tři tečky...

• (neregistrovaný) 80.188.42.---

5. 9. 2011 13:48

Zaměstnankyni provádím srážky na exekuci, která byla nařízena na základě §262a OSŘ na její mzdu poté, co její manžel nadělal dluhy. Nyní jí přišlo usnesení, v němž je napsáno "tímto e.příkazem byl manželce povinné osoby postižen majetek: penzijní připojištění". Znamená to, že si exekutor dopředu blokuje její penzijní připojištění ? Je jí 48 let, nechystala se PP zrušit, ale z tohoto vyplývá, že i když bude platit dál, stejně jí všechno seberou, takže teď už ho zrušit chce. Podotýkám, že je zde také napsáno, že exekutor ruší ex.příkaz (toto přišlo jí, plátci mzdy zatím nikoli).
    Je v pořádku, když exekutor tímto způsobem sáhne i na penzijní připojištění manželky povinného, které by měla dostat za 17 let ?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 9. 2011 14:12

... (neregistrovaný) 193.86.121.---

Re: Exekuce a penzijko-prosím Tři tečky.
      Není to v pořádku, zam-kyně by se měla bránit a dosáhnout zastavení řízení. K §262a OSŘ a exekuci ze mzdy nebo z účtu už jsem tu leccos psal. Pokud nenajdete, ať si zam-kyně vyhledá na webstraně:
      http://www.nsoud.cz/Judikaturans_new/judikatura_vks.nsf/uvod

rozsudky Nejv. soudu
      21 Cdo 1774/99 (účet)
      20 Cdo 1642/2004 (mzda)

• 5. 9. 2011 14:31

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

Děkuji moc, budu hledat a uvidíme, co zmůže.

• 14. 9. 2011 16:31

Jannule (neregistrovaný) 78.156.147.---

prosím tři tečky, něco asi dělám špatně, ten druhý rozsudek (20 Cdo) se mi v pohodě načte, ale ten první to nechce najít. Jsou všechna ta písmenka dobře?

• 14. 9. 2011 20:31

... (neregistrovaný) 94.138.99.---

Na webu jsem jeho existenci předpokládal a neověřoval - má chyba. Nicméně zadejte ho do Googlu a dosáhnete úspěchu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).