Hlavní navigace

Nájemní smlouva+nevrácení vratné kauce

• (neregistrovaný) 89.103.36.---

5. 9. 2011 17:20

Dobrý den.Moc bych prosila někoho o radu,jsme v zoufalé situaci a nevíme na koho by jsme se mohli s naším problémem obrátit,na právnika nemáme peníze.Dne 19.3.2011 jsme si vzali do pronájmu byt 1+1,s tím ,že jsme paní zaplatili vratnou kauci 8000 kč.Paní nám předala klíče od bytu,dohodli jsme se,že jí budeme měsíčně platit 7200 kč na učet,co taky děláme a paní nám pořád nechce dát nájemní smlouvu.Na netu jsem se dozvědela,že když nemáme písemnou formu nájem.smlouvy,tak žádnej nájemnej vztah nevznikl.Paní jsem od května neviděla.Pro poštu posíla syna,který nám také pár krát slíbil,že nám nájemní smlouvu donese,což se nestalo.Přes net jsem se dozvěděla,že paní má družstevní byt,kde je vlastníkem bytové družstvo a ne ona.A podle stanov družstva,muže paní dát byt do pronájmu jenom se souhlasem družstva.A tak mě "napadlo",že asi proto nám tu nájemní smlouvu nechce dát,protože nemá ten souhlas byt.družstva.Je tam taky psáno v těch stanovách,že když paní pronajme byt bez vědomí družstva,mohou ji oni vystěhovat.Chci se zeptat jestli mužu podat na paní trestní oznámení,ohledně té kauci,protože mám zato,že paní mě vědomě podvedla.Navíc jsme s přítelem cizinci a smlouvu potřebujeme na prokázaní o pobytu na cizinecké polícii.Za odpověd moc krát děkuji.Rena

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 9. 2011 17:30

s (neregistrovaný) 212.24.139.---

Re: nájemní smlouva+nevrácení vratné kau
      nevím jestli poradím, ale řeknu jak to máme my. také máme v podnájmu družstevní byt, a jsme nahlášeni na družstvu. Zkuste dojít na družstvo a zeptat se jestli vás nahlásila.Máte to přes realitní kancelář? Asi ne. tak si hledejte jiný byt, paní napište doporučený dopis že z těchto důvodů rušíte nájem a jeden nájem jí nezaplatte,protože vám zřejmě kauci nevrátí. napište si stavy elektro a vodu, plyn. více asi neporadím, ale přes soudy to bude nadlouho

• 5. 9. 2011 17:38

renat35 (neregistrovaný) 89.103.36.---

Děkuji moc krát za odpoveď.Chtěla bych jsem se jeste zeptat,jestli když jste hlasená na bytovém,jestli požadovali po Vás nějaké osobní udaje.Každopádně na bytové pujdu a to jen proto,abych tam tu "naší" paní nahlásila jaký podvod udělala s náma.

• 5. 9. 2011 17:36

Katka2 (neregistrovaný) 82.99.161.---

1. Všechny družstevní byty patří družstvu a ne lidem. Tohle je v pořádku.
      2. Je možné, že vám nechce dát smlouvu, protože ji to družstvo nepovolí. V tom případě nepodvádí vás , ale družstvo.
      3. Je možné, že vám nechce dát smlouvu, protože nechce platit daně. V tom případě nepodvádí vás , ale stát.
      4. Dávat na začátku kauci je taky uplně normální.
      5. Moje rada - najděte si jiný byt, kde vám smlouvu dají. Když půjdete na policii, čeho tím chcete dosáhnout?

• 5. 9. 2011 18:03

ano, dali jsme údaje osobní, datum narození a jsme zapsáni na smlouvě, také jsme byli na družstvu a tam nám dali klíče od vchodu hlavní dveře, jen jestli mohu poradit - najděte si nejdříve něco jiného, aby vás nevyhodila ze dne na den. A sice je to dražší, ale možná je to lepší najít si něco přes realitní kancelář.

• 5. 9. 2011 18:05

jen poznámku, většinou to družstva povolují, protože si za to vybírají peníze, spíš ta pani nechce platit,

• 5. 9. 2011 18:07

DM (neregistrovaný) 193.85.112.---

A hlavně svým budoucím pronajímatelům nedávajte peníze, dokud nebudete mít v ruce smlouvu .....zdůrazněte, že je pro Vás klíčová. A počítejte s tím, že bude nájem pravděpodobně vyšší. A když jim roztomile sdělíte, že jste předchozího pronajímatele byli prásknout, tak můžete narazit na obavy, že jste potížisti ......

• 5. 9. 2011 18:32

Katka2 (neregistrovaný) 82.99.161.---

Nevšimla jste si, že už tam půl roku bydlí?

• 5. 9. 2011 18:09

renat35 (neregistrovaný) 89.103.36.---

>>Dobrý den.Moc bych prosila někoho o radu,jsme v
      >>zoufalé situaci a nevíme na koho by jsme se mohli s
      >>naším
      >>problémem obrátit,na právnika nemáme peníze.Dne
      >>19.3.2011 jsme si vzali do pronájmu byt 1+1,s tím ,že
      >>jsme
      >>paní zaplatili vratnou kauci 8000 kč.Paní nám předala
      >>klíče od bytu,dohodli jsme se,že jí budeme měsíčně
      >>platit
      >>7200 kč na učet,co taky děláme a paní nám pořád
      >>nechce
      >>dát nájemní smlouvu.Na netu jsem se dozvědela,že když
      >>nemáme písemnou formu nájem.smlouvy,tak žádnej
      >>nájemnej vztah nevznikl.Paní jsem od května
      >>neviděla.Pro
      >>poštu posíla syna,který nám také pár krát slíbil,že
      >>nám
      >>nájemní smlouvu donese,což se nestalo.Přes net jsem
      >>se
      >>dozvěděla,že paní má družstevní byt,kde je vlastníkem
      >>bytové družstvo a ne ona.A podle stanov družstva,muže
      >>paní dát byt do pronájmu jenom se souhlasem
      >>družstva.A
      >>tak mě "napadlo",že asi proto nám tu nájemní smlouvu
      >>nechce dát,protože nemá ten souhlas byt.družstva.Je
      >>tam
      >>taky psáno v těch stanovách,že když paní pronajme byt
      >>bez vědomí družstva,mohou ji oni vystěhovat.Chci se
      >>zeptat jestli mužu podat na paní trestní
      >>oznámení,ohledně té kauci,protože mám zato,že paní mě
      >>vědomě
      >>podvedla.Navíc jsme s přítelem cizinci a smlouvu
      >>potřebujeme
      >>na prokázaní o pobytu na cizinecké polícii.Za
      >>odpověd
      >>moc krát děkuji.Rena
      >dají. Když půjdete na policii, čeho tím chcete
      >dosáhnout?...ale kdyby si paní byt odkoupila,tak je její a není vlastník družstvo.A když paní věděla,že jí třeba družstvo náš pronájem neschválil,tak nám to mělá říct a mohly jsme si ušetřit problémy,které teď máme.A to,že nám paní nechce dát náj.smlouvu,doklad o zaplacení kauce a ani tu kauci nám vrátit,tak to není z její strany podvod?Mimochodem byt jsme si sehnali jiný a mužeme se vystěhovat hned a nečekat celý měsíc,abych paní nezaplatila nájem a tím by se mi vlastně vrátila kauce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).